Rajd Polski: udana pętla Kajetanowicza i Barana

Rajd Polski: udana pętla Kajetanowicza i Barana

Podaj dalej


rajd_polski__udana_petla_kajetanowicza_i_barana_1

  • Batalia trwa do końca: załoga LOTOS Rally Team wytrwale walczy, by konsekwentnie piąć się w klasyfikacji WRC 2
  • Kajetanowicz i Baran najszybsi z polskich załóg na sobotnich odcinkach 73. Rajdu Polski
  • Determinacja i dobre tempo przynoszą efekty – na pierwszych trzech dzisiejszych oesach Kajto i Jarek awansowali o 4 pozycje w klasyfikacji WRC 2
  • W klasyfikacji dzisiejszego dnia Rajdowi Mistrzowie Europy zajmują 6. miejsce na 22 załogi walczące w kategorii WRC 2.


Na pierwszej pętli sobotniego etapu 73. Rajdu Polski Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran, podobnie jak wczoraj, pokazali dobre tempo na szybkich oesach polskiej rundy WRC. Na trzech rozegranych dziś odcinkach: Gołdap (14,75 km), Stańczyki (25,27 km) i Babki (21,02 km) Rajdowi Mistrzowie Europy wywalczyli odpowiednio szósty, piąty i szósty czas w stawce 22 załóg walczących w klasyfikacji WRC 2. Na tych próbach wyższość załogi LOTOS Rally Team musieli uznać m.in. aktualni wiceliderzy punktacji WRC 2, a także zawodnicy mający na swoim koncie znacznie więcej startów w rundach WRC, niż debiutujący w tym cyklu Kajetanowicz.

Konsekwentna i skuteczna jazda na pierwszej pętli pozwoliła Kajetanowi i Jarkowi awansować o 4 pozycje wśród załóg zgłoszonych do rywalizacji w WRC 2. Z kolei w klasyfikacji sobotniego etapu 73. Rajdu Polski reprezentanci LOTOS Rally Team plasują się na 6. pozycji na 22 sklasyfikowanych załóg. Po zmianie opon w oddalonej strefie w Gołdapi zawodnicy ruszają, by drugi raz przejechać oesy Gołdap, Stańczyki oraz Babki. Dzisiejsze zmagania na mazurskich szutrach zakończą się trzecią i ostatnią w rajdzie wizytą na Arenie Mikołajki.

Kajetan Kajetanowicz: – Jestem zadowolony nie tylko dlatego, że dziś wszystko dla nas dobrze się układa, ale przede wszystkim dlatego, że mocno ciśniemy dzięki czemu odrobiliśmy sporo czasu i pozycji. Ścigamy innych zawodników i choć trudno jest walczyć z reprezentantami zespołów fabrycznych, to i tak jazda przynosi nam mnóstwo frajdy. Jest emocjonująca, szybka i przyjemna pomimo tego, że w samochodzie jest bardzo ciepło. Wzdłuż trasy oesów są rzesze fanów. Czasami jedziemy dosłownie w szpalerze kibiców, którzy gorąco nas dopingują, machają flagami i dobrze się przy tym bawią. To tworzy świetną atmosferę, którą my też możemy poczuć w samochodzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News