Rajd Niemiec: Sordo po pożywnym obiedzie, spala kalorie najszybciej

Rajd Niemiec: Sordo po pożywnym obiedzie, spala kalorie najszybciej

24 interakcje

Podaj dalej

Dani Sordo zapisał drugie zwycięstwo podczas sobotniego etapu. Hiszpan pilotowany przez Carlosa del Bario był najszybszy podczas drugiego przejazdu oesu Arena Panzerplatte. Większość załóg poprawiła opisy, co widać w lepszych wynikach przejazdów na drugiej pętli.

Sordo reprezentujący zespół Hyundaia najszybciej otworzył popołudniową rywalizację w 36. ADAC Rallye Deutschland. Na liczącej nieco ponad 9-kilometrowej Arena Panzerplatte wykręcił czas 5:23.9, wyprzedzając o 0,2 s. Sebastiena Ogiera. Trzeci na odcinku zameldował się Ott Tanak (+0,7 s.). Estończyk nadal lideruje w stawce WRC, z przewagą 13,6 s. Większość załóg poprawiła nastawy, opisy i automatycznie przełożyło się to na lepsze czasy przejazdów.

Topowa dziesiątka zamknęła się poniżej 6 sekund, jednak dobry wynik Sordo spowodował, że tegoroczny „Król Panzerplatte” mocno zamieszał w walce o trzecie miejsce na podium w generalce. W pogoni za nim Jari-Matti Latvala traci, który aktualnie zaledwie 0,6 s., a Thierry Neuville +1,3 s.

Belg otwiera drugą piątkę (+3,1 s.), za nim Teemu Suninen (+3,5 s.), Esapekka Lappi (+4,8 s.), Andreas Mikkelsen (+5,6 s.) i Mads Ostberg (+5,9 s.). Teraz rajdowa karawana podąża na najbardziej wyczerpujący oes Panzerplatte o długości blisko 40 km. Rano najszybszy był tam Dani Sordo, który ewidentnie teraz znalazł optymalny rytm.

Wyniki na i po OS12 Arena Panzerplatte:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News