Rajd Niemiec: Popisy Wyspiarzy, Neuville poza podium

Rajd Niemiec: Popisy Wyspiarzy, Neuville poza podium

11 interakcji
Rajd Niemiec: Popisy Wyspiarzy, Neuville poza podium

Podaj dalej

Kończący pierwszą pętlę OS11 Römerstraße I dzisiejszego etapu przyniósł kilka interesujących zmian. Najszybszy okazał się Craig Breen, Elfyn Evans wypadł z trasy, a Thierry Neuville oddał trzecie miejsce w generalce na rzecz Jari-Matti Latvali.

Blisko 13-kilometrowy odcinek jak i poprzednie ma innego zwycięzcę. Najszybszy na trasie Craig Breen reprezentujący Citroena pokonał go w czasie 6:03.3. Z drugim czasem oes ukończył Esapekka Lappi (+0,3 s.), a trzeci dojechał lider Rajdu Niemiec Ott Tanak, który zbudował przewagę nad drugim w generalce Sebastienem Ogier (na odcinku szósty +2,1 s.) do +14,4 s. Taki sam czas jak Estończyk wykręcił również Mads Ostberg.

Z topowej trójki klasyfikacji generalnej wypadł Thierry Neuville. Belg od samego rana nie może porozumieć się ze swoją rajdówką, a tuż przed udaniem się na serwis dojechał dopiero jako 9. Szybszy Jari-Matti Latvala (piąty czas +1,6 s.) zepchnął kierowcę Hyundaia tuż poza podium, ale różnica pomiędzy nimi jest najmniejsza z możliwych, czyli 0,1 s. Do Tanaka, kolegi z zespołu Latvala traci już jednak +41,8 s.

Siódmy na mecie OS11 finiszował Teemu Suninen (+2,6 s.), a za nim Dani Sordo (+3,9 s.), wspomniany Thierry Neuville (+4,5 s.), a dziesiątkę zamknął Andreas Mikkelsen (+5,0 s.). Taką samą pozycję Norweg zajmuje w klasyfikacji generalnej, korzystając z pecha Elfyna Evansa. Brytyjczyk niestety nie zdołał ukończyć czwartego odcinka pierwszej pętli – wypadł z trasy, uszkodził przednie koło w swoim Fordzie Fiesta WRC i będzie musiał skorzystać z SupeRally.

Kajetanowicz się broni a Pieniążek nie poddaje

W WRC 2 po porannych przygodach dotychczasowego lidera rajdu Jana Kopecky’ego, otworzyła się szansa na zanotowanie bardzo dobrego występu dla załogi LOTOS Rally Team – Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka. Polacy, którzy w Niemczech startują po raz drugi w klasie WRC 2 w tym sezonie, zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na czele stawki Eric Camilli i Benjamin Veillas z przewagą +22,9 s. nad „Kajto”. Polacy z kolei muszą nadal odpierać ataki włoskiego duetu Andolfi/Inglesi (+26,2 s.).

Druga z polskich załóg startujących w 36. ADAC Rallye Deutschland – Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur pierwszą sobotnią pętlę zakończyli na 12. pozycji w generalce WRC 2. Jak mówi kierowca Skody Fabia R5 nie wszystko poszło tak jak sobie to zakładali, ale zapowiadają walkę. Obecnie strata do lidera tej dwójki to +1:43.9. Do punktowanej, dziesiątej pozycji brakuje im 12,5 s.

Klasyfikacja na i po OS11:

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News