Rajd Meksyku: Wiking obronił się przed Mistrzem Świata

Rajd Meksyku: Wiking obronił się przed Mistrzem Świata

23 interakcje
Rajd Meksyku: Wiking obronił się przed Mistrzem Świata

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen odparł ataki Sebastiena Ogier na zamykającym poranną pętlę, czwartym odcinku specjalnym 16. Rally Guanajuato Mexico. Norweg pozostaje zatem liderem trzeciej rundy WRC.

Norweski duet Mikkelsen/Jaeger na asfaltowych, wąskich uliczkach miasta Leon, gdzie także zlokalizowany jest serwis, dołożył reprezentantom Citroena dodatkowe 0,9 s. a ich przewaga nad aktualnymi mistrzami świata Ogier/Ingrassia wzrosła do 1,6 s. Załogi fabrycznego zespołu Hyundaia wydają się być w Meksyku w wyśmienitej dyspozycji. Drugi czas na tej próbie, ze stratą 0,4 s. dowiózł w swoim egzemplarzu i20 WRC Dani Sordo, który w generalce jest trzeci i traci do Mikkelsena +2,7 s.

Rally Mexico Day 1

Welcome to the dusty, slippery & technical stages of Rally México, where @Sébastien Ogier is currently a strong 2nd position!

Gepostet von Citroën Racing am Freitag, 8. März 2019

Bardzo dobry poranek może zapisać na swoje konto również Elfyn Evans. Pilotowany przez Martina Scotta Brytyjczyk, na OS4 o długości 1,11 km, głównie przygotowanym „pod publikę”, co prawda zaliczył piąty czas, ale w generalce trzyma się kurczowo  miejsca tuż za podium (+9,7 s.).

Pierwsza Toyota Yaris WRC w klasyfikacji generalnej zaparkowała na 5. pozycji, a prowadzi ją Kris Meeke, ze stratą (+11,2), za nim Latvala i Lappi. Aktualny lider sezonu WRC, Ott Tanak ciągle szuka odpowiedniego rytmu. Na ulicach Leon na razie zaliczył siódmy rezultat a w ogólnej klasyfikacji jest ósmy i traci do lidera już blisko pół minuty.

Teraz załogi udają się na 40-minutowy serwis, a następnie rozpoczną popołudniową pętlę, złożoną z pięciu odcinków specjalnych od wymagającego El Chocolate 2 – 31.57 km.

Wyniki po OS4 Street Stage León 1 – 1.11 km:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News