Rajd Katalonii: WRC2 pod dyktando Volkswagena, Kajetanowicz blisko czołówki

Rajd Katalonii: WRC2 pod dyktando Volkswagena, Kajetanowicz blisko czołówki

47 interakcji
Rajd Katalonii: WRC2 pod dyktando Volkswagena, Kajetanowicz blisko czołówki

Podaj dalej

Debiut jak marzenie. Nowy projekt Volkswagena, model Polo R5 wygląda na więcej niż dopracowany. Piątkowy etap Rajdu Katalonii w WRC2 należał do kierowców niemieckiego zespołu – Erica Camilli i Pettera Solberga ale także fenomenalnego Kalle Rovanpery reprezentującego Skodę. O ile Łukasz Pieniążek nie może zaliczyć tego dnia do udanych, to już Kajetan Kajetanowicz może być zadowolony ze swoich wyników. Kajto świetnie odnalazł się pośród fabryk.

Łukasz Pieniążek: Niestety nie mamy dobrych wiadomości. To był dla nas bardzo gorzki poranek w RallyRACC. W drugiej części OS3 Pessels 1 uszkodziliśmy przednie lewe koło i zawieszenie. Dalsza jazda nie była możliwa. Jutro chcemy wrócić w Rally 2. Dziękujemy za gorący doping na oesach.

W przypadku załogi Pieniążek/Mazur mamy pełną jasność. Z kolei jeśli chodzi o Kajetana Kajetanowicza i Maćka Szczepaniaka, to załoga LOTOS Rally Team regularnie meldowała się w topowej szóstce. Efekt na koniec etapu – szóste miejsce w generalce ze stratą +55,1 s. do liderów.

Polo vs Fabia – w centrali Volkswagena będzie o czym dyskutować…

Liderami w WRC2 wspomniani Eric Camilli i Benjamin Veillas w VW Polo GTI R5. Francuzi wygrali dzisiaj dwa oesy, podobnie jak goniący ich w generalce Rajdu Katalonii Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen (+11,8 s.). Podium uzupełnia rajdowy weteran ale ciągle Mr. Hollywood, Petter Solberg. Norweg nie rdzewieje i aktualnie jest na trzecim miejscu (+20,4).

2018 Rally Spain, Polo GTI R5 slow-motion

Beautiful, isn't it? We're pretty much in love with our new baby, the #Polo #GTI #R5. Enjoy some slow-motion footage of Petter Solberg during 2018 Rally Spain. Which is: the competitive debut of our all-new customer rally car.n #WRC2 #WRCSPA #WRClive

Julkaissut Volkswagen Motorsport Perjantai 26. lokakuu 2018

Przyda się spokojny sen przed jutrzejszymi, asfaltowymi odcinkami – Jan Kopecky w Skodzie Fabia R5 jest czwarty, ale do Solberga ma tylko 0,7 s. straty. Z twardą nawierzchnią jednak lepiej rozprawia się jednak Czech. Jeśli nikt nie z nich nie popełni większego błędu, to szykuje się ciekawy, bratobójczy pojedynek wewnątrz koncernu.

Piąte miejsce póki co w rękach Nila Solnasa i Marc Marti’ego (+42,0). Za hiszpańską parą są wspomniani Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (+55,1). Mistrzowie Europy mają za sobą duet Solberg/Minor (+1:05,8)

Wyniki na koniec etapu na i po OS7 – La Fatarella – Vilalba 2 – 38,85 km

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News