Rajd Heidelberg Historic po raz kolejny z udziałem Audi

Rajd Heidelberg Historic po raz kolejny z udziałem Audi

5 interakcji
Rajd Heidelberg Historic po raz kolejny z udziałem Audi

Podaj dalej

Na start 24. Rajdu Heidelberg Historic, który odbędzie się w dniach od 12 do 14 lipca, Audi Tradition wystawi jednego oldtimera i trzy youngtimery.

Ten prestiżowy rajd zalicza się do najważniejszych tego typu imprez w Niemczech. Liczącą 550 kilometrów trasę biegnącą przez malownicze okolice Kraichgau, Kurpfalz, Odenwald, Madonnenland i Zabergäu, w dwóch dziennych etapach pokona około dwustu historycznych samochodów. W sobotę, 14 lipca, cały peleton zatrzyma się w Audi Forum Neckarsulm.

 

Audi od wielu już lat sponsoruje rajd Heidelberg Historic, którego trasa przebiega w okolicach zakładów Audi w Neckarsulm. To w tej właśnie fabryce produkowane były samochody marki NSU – poprzednika Audi. W tegorocznym rajdzie Audi Tradition nie wystawia jednak żadnego egzemplarza NSU. Pokaże natomiast jednego oldtimera marki Horch i trzy youngtimery Audi. Wystawiając na starcie rajdu Horcha 930 V z roku 1939, cztery pierścienie postanowiły uczcić 150. rocznicę urodzin Augusta Horcha, założyciela firmy.

Pięćdziesiąt lat temu na rynku pojawił się model Audi 100, którym cztery pierścienie wjechały do segmentu aut klasy wyższej. Samochód ten początkowo produkowany był właśnie w Neckarsulm i z tego powodu na starcie Heidelberg Historic 2018 staną Audi 100 Coupé S z roku 1972 oraz Audi 100 LS z 1974. Skład Audi Tradition na tegorocznej imprezie uzupełni Audi 200 5 T z roku 1981.

Wszyscy miłośnicy historycznej motoryzacji mogą spotkać się z uczestnikami rajdu 14 lipca, w Audi Forum Neckarsulm. Pomiędzy godziną 12, a 17, będzie okazja obejrzenia z bliska wszystkich biorących udział w imprezie pereł dawnego automobilizmu. Zwiedzić będzie można również Audi Exclusive Studio, wystawę tradycji oraz zobaczyć najnowsze propozycje z palety modelowej Audi. Ponadto gościem Audi Forum Neckarsulm będzie w tym dniu artysta malarz Uli Ehret, wystawiający tam własne akwarele o tematyce sportów motorowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News