Rajd Finlandii: Tanak i Latvala z identycznym czasem

Rajd Finlandii: Tanak i Latvala z identycznym czasem

23 interakcje

Podaj dalej

Pierwszy, popołudniowy odcinek Tuohikotanen 2 padł łupem dwóch kierowców Toyoty. Lider Rajdu Finlandii – Ott Tanak uzyskał ten sam czas przejazdu jak nominowany lider japońskiego zespołu, Jari-Matti Latvala . Większość zawodników narzekała na koleiny i kamienie na trasie.

Obaj kierowcy przejechali blisko 9-kiloetrową próbę w czasie – 4:26.0. Tworzący hat-trick dla Toyoty Esapekka Lappi był wolniejszy o 0,9 s. Sekundę wolniejszy od ubiegłorocznego zwycięzcy Rajdu Finlandii był z kolei Hayden Paddon. W generalce Nowozelandczyk nadal pozostaje najszybszym kierowcą Hyundaia, tracąc już jednak do lidera +1:18.4. Znajdujący się obecnie na piątym miejscu Lappi zapowiada ostrą walkę z Paddonem , aktualnie dzieli ich 12,6 s.

Tanak systematycznie powiększa przewagę nad drugim w tabeli Madsem Ostbergiem. Norweg 16. oes ukończył na 6. miejscu ze stratą 3,3 s., ale liczy, że zmiany poczynione w samochodzie podczas serwisu najlepiej zadziałają na dłuższych oesach.


Trzeci po 16 odcinkach Jari-Matti Latvala nadal utrzymuje stratę +44,6 s. do Tanaka. Obaj kierowcy narzekali na pogarszające się warunki na trasie.

Ott Tanak: Jest coraz więcej kolein i kamieni. Muszę być ostrożny, w niektórych miejscach musiałem odpuszczać aby uniknąć kamieni.

Wielkiego progresu nie zrobili kierowcy Forda, Teemu Suninen (w generalce traci +1:37.0) ukończył ten odcinek na 5. a Sebastien Ogier na 7. pozycji (+1:56.2). Obaj liczą, że dokonane zmiany w ustawieniach poprawią ich szybkość w porównaniu z pierwszymi przejazdami sobotnich odcinków.

Za nimi w generalce są odpowiednio Elfyn Evans (+1:58.7), Craig Breen (+2:29.6) i Thierry Neuville (+3:14.2).

Wyniki na i po OS16:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News