Rajd Finlandii: Rozgrzewka przed Power Stage, Latvala kąsa Ostberga

Rajd Finlandii: Rozgrzewka przed Power Stage, Latvala kąsa Ostberga

8 interakcji

Podaj dalej

Na pierwszym przejeździe odcinka Ruuhimäki, który będzie także decydował o dodatkowych punktach za Power Stage, Jari-Matti Latvala urwał kolejne sekundy z niewielkiej przewagi Madsa Ostberga. Różnica w klasyfikacji generalnej pomiędzy Norwegiem i Finem to już tylko 5,1 s. W Fordzie może dojść do kolejnych team orders.

Latvala poprowadził swojego Yarisa WRC najszybciej przez 11-kilometrowy oes Ruuhimäki 1 z czasem 5:32.9. O 1,2 s. wolniejszy był Ostberg, który jak przyznał wczoraj wieczorem jeszcze nanosił poprawki w opisie na dzisiejszy etap, obserwując on-boardy na video. Dodał, że chyba nie był to najlepszy pomysł. Z kolei Latvala dziś zapisał na swoje konto drugie zwycięstwo oesowe i nie zamierza odpuszczać drugiej lokaty w klasyfikacji generalnej.

Jari-Matti Latvala: Szykuje się zacięta walka. Na tym odcinku być może nie pojechałem na 100%, ale kiedy zauważyłem co stało się z Lappim na poprzednim oesie nie chciałem ryzykować za wiele. Mads jest nadal szybki, więc doskonale zdaję sobie sprawę, że muszę być szybszy w kolejnych przejazdach.

Lider Rajdu Finlandii Ott Tanak za to szanuje swoją przewagę z soboty. Co prawda na odcinku był dopiero piąty, ale stracił do Latvali tylko 4,0 s. Przed nim znaleźli się Hayden Paddon (+3,2 s.) i Sebastien Ogier (+3,3 s.). W przypadku aktualnego mistrza świata WRC z punktu widzenia klasyfikacji generalnej kierowców najważniejszy będzie drugi przejazd po bonusowe punkty za Power Stage. Kierowca Forda z resztą tego nie ukrywa, a być może w ekipie Malcolma Wilsona dojdzie do kolejnych poleceń zespołowych. Wolniejsze tempo prezentuje Teemu Suninen (+5,0 s. i 9. czas na odcinku), który ma 20,5 s. przewagi nad Francuzem i ostatecznie dla dobra zespołu na chwilę przyśnie, aby na koniec przepuścić Francuza w klasyfikacji generalnej rajdu.

Dużo frajdy z jazdy, mimo dopiero 8. wyniku na trasie ma z kolei inny z kierowców M-Sportu, Elfyn Evans. Brytyjczyk stracił do zwycięzcy 4,8 s.

Elfyn Evans: Samochód daje dużo radości z jazdy. Szczególnie niesamowita była końcowa sekcja z następującymi po sobie hopami.

Na miejscach 6. i 7. z identycznym czasem dojechali Thierry Neuville i Craig Breen. Belg w Hyundaiu i20 WRC wykręcił taki sam wynik jak Irlandczyk za kierownicą Citroena C3 WRC. Obaj byli wolniejsi od Latvali o 4,2 s. W generalce Ott Tanak ma 33,3 s. przewagi nad Ostbergiem i 38,4 s. nad obecnie najszybszym na trasie kolegą z zespołu.

Wyniki na i po OS21:

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News