Rajd Finlandii: Ostberg za ciężki, nerwowo u Tanaka

Rajd Finlandii: Ostberg za ciężki, nerwowo u Tanaka

55 interakcji
Rajd Finlandii: Ostberg za ciężki, nerwowo u Tanaka

Podaj dalej

Na Kakaristo 2 najszybszi byli ponownie kierowcy Toyoty, choć tym razem w innej kolejności. Mads Ostberg liczy na zniwelowanie strat do Otta Tanaka, jednak nie będzie to łatwe.

Zwycięzcą odcinka został Esapekka Lappi, który z czasem 11:26.3 okazał się szybszy od dwóch kolegów z zespołu, Latvali (+2,0 s.) i pozostającego nadal na fotelu lidera Tanaka (+2,4). Ewidentnie kierowcy Toyoty czują się najlepiej na fińśkich szutrach, chociaż w samochodzie tego ostatniego pojawiły się nerwy. Estończyk dysponujący ponad półminutową przewagą nad drugim w generalce Madsem Ostbergiem, po Kakaristo 2 narzekał na problemy ze wspomaganiem układu kierowniczego.

Ott Tanak: To był dla nas dość trudny odcinek. Pojawiły się pewne problemy ze sterowaniem, ale myślę, że dojedziemy do końca etapu.

Ostberg reprezentujący Citroena miał nadzieję zniwelować straty do pierwszego miejsca. Jak mówił na mecie, nie jest do końca zadowolony ze zmian wprowadzonych w trakcie serwisu i zabrał ze sobą dodatkowy balast 20 kg w postaci zapasowych opon. Efekt to szósty czas na odcinku – trzeci w generalce Latvala zbliżył się do Norwega na 11,8 s.

Mads Ostberg: Za dużo błędów. Nie w jeździe ale ustawieniu auta. Walczyłem by utrzymać się na trasie zamiast cisnąć. Nie wiem co dokładnie jest nie tak.

Ostra jazda Lappiego na Kakaristo 2 pozwoliła młodemu Finowi zniwelować odległość do czwartego w klasyfikacji Haydona Paddona do 9,3 s.

Esapekka Lappi: Kilka zakrętów poszło nam naprawdę perfekcyjnie. Nie ma zbyt wiele miejsca na błędy, ale to był szybki i dobry przejazd. Na skrzyżowaniu w Kakaristo było mnóstwo ludzi, aż nie mogę uwierzyć.

W dalszej części klasyfikacji także bez zmian. Czwarty czas na odcinku pozwolił Teemu Suninenowi z Forda wyrobić sobie blisko 25-sekundową przewagę nad 7. w generalce Sebastienem Ogierem. Trójkę zespołu Forda kompletuje Elfyn Evans (+5,7 s. do aktualnego mistrza świata). Pierwszą dziesiątkę zamykają Craig Breen i Thierry Neuville, których szanse na zdobycie wysoko punktowanych pozycji z odcinka na odcinek maleją w oczach. Irlandczyk traci w ogólnym rozrachunku +2:40.2, a dotychczasowy lider mistrzostw WRC +3:23.8.

Przed zawodnikami pozostały jeszcze dwa odcinki: OS18 Päijälä 2 – 23.92 km i OS19 Pihlajakoski 2 – 14.90 km.

Wyniki na i po OS17 – Kakaristo 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News