Rajd Dakar 2020 | Punkt obowiązkowy dla każdego zawodnika po etapie

Rajd Dakar 2020 | Punkt obowiązkowy dla każdego zawodnika po etapie

Rajd Dakar 2020 | Punkt obowiązkowy dla każdego zawodnika po etapie

Podaj dalej

Po każdym etapie zawodnicy dojeżdżający do biwaku kierują się do mobilnego centrum czyszczącego Karcher. Dobre umycie samochodu to podstawa przed dalszymi pracami serwisowymi.

Dzięki firmie Karcher zawodnicy po raz drugi z rzędu mogą korzystać z mobilnego centrum czyszczącego Karcher. Szybko mogą umyć tam swoje samochody myjkami pod ciśnieniem i następnie udać się na serwis. Chociaż ciężarówka Karcher oficjalnie nie uczestniczy w rajdzie i nie mierzy się jej czasów przejazdu, ukończenie rajdu bez niej mogłoby być niemożliwe.

Jest to zabudowana wysokociśnieniowymi urządzeniami czyszczącymi Karcher ciężarówka z napędem na cztery koła. Ten niezwykły pojazd przemierzy z uczestnikami całą trasę Dakaru dbając o czystość pojazdów, które przecież, tak samo jak i kierowcy, są poddawane podczas morderczej rywalizacji, najcięższej próbie.
Urządzenia wysokociśnieniowe Karcher są zaprojektowane tak, aby sprostać wszelkim wymaganiom i pracować efektywnie w różnych obszarach. I tak podczas Dakaru służą do czyszczenia wszystkich pojazdów przemierzających trasę rajdu i przygotowania ich do dalszych prac serwisowych.

Kierowcy bardzo cenią to wsparcie, gdyż dzięki temu mogą pozyskać wiedzę na temat stanu technicznego swojego pojazdu, a ich ekipa może sprawnie naprawić auto czy motocykl i przygotować go do dalszych zmagań.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News