Rajd Australii odwołany. Dobre wieści dla Kajetanowicza i Hyundaia

Rajd Australii odwołany. Dobre wieści dla Kajetanowicza i Hyundaia

Rajd Australii odwołany. Dobre wieści dla Kajetanowicza i Hyundaia

Podaj dalej

Rajd Australii został odwołany z powodu rozprzestrzeniających się pożarów, z którymi zmaga się Nowa Południowa Walia. Oznacza to, że sezon WRC 2019 właśnie przeszedł do historii.

Organizatorzy walczyli o to, aby rajd się odbył i zaproponowali skrócony wariant trasy. Ostatecznie, w wyniku pogarszających się warunków, podjęto jednak decyzję, żeby ostatnią rundę mistrzostw świata odwołać. Stało się to po konsultacjach przeprowadzonych z rządem Nowej Południowej Walii, FIA, służbami ratunkowymi i lokalną społecznością.

Andrew Papadopoulos, dyrektor Rajdu Australii: Biorąc pod uwagę najlepszy interes i bezpieczeństwo wszystkich osób uczestniczących w rajdzie oraz oczywiście naszej społeczności, nie należy przeprowadzać tego rajdu. Myślami jesteśmy z mieszkańcami Nowej Południowej Walii, a szczególnie osób, które straciły bliskich, środki do życia i domy w wyniku pożarów. Dziękujemy społeczności rajdowej za wsparcie i zrozumienie.

fot. Hyundai Motorsport

Dobre wieści dla Polaków

W tych okolicznościach Hyundai zostaje pierwszym nowym zespołem, który wygrał klasyfikację producentów od 2013 r., gdy triumfował Volkswagen. Natomiast Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak już napewno pozostaną na drugiej pozycji w klasyfikacji rocznej WRC 2.

Pierwszy brytyjski mistrz Europy od ponad 50 lat. Chris Ingram z tytułem FIA ERC

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News