Radiowóz na sygnale spowodował kolizję. Mandat dla policjanta [wideo]

Radiowóz na sygnale spowodował kolizję. Mandat dla policjanta [wideo]

pol1-680×345-c-center

Podaj dalej

Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów.

Oznacza, to że kierującego takim pojazdem nie obowiązują m. in. ograniczenia prędkości, może wjechać „pod prąd”, wyprzedzać w miejscach gdzie obowiązuje taki zakaz, czy wjechać na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Samochód uprzywilejowany może więc na drodze sporo, ale nie może wszystkiego. Niestety kierujący takimi pojazdami czasami o tym zapominają, czego najlepszym przykładem jest poniższy film. Kamera monitoringu w Katowicach uchwyciła moment, w którym kierujący radiowozem na sygnale policjant musiał ratować się uderzeniem w ogrodzenie, aby nie staranować prawidłowo włączającej się do ruchu Skody.

Policjant nie wytrzymał i pokazał gapiom robiącym zdjęcia ofiarę wypadku z bliska [wideo]

Trzeba przyznać, że w tym przypadku przybyły na miejsce inny patrol podszedł do całego zajścia uczciwie. Policjanci ukarali swojego kolegę mandatem w myśl zasady, że kierowca pojazdu uprzywilejowanego przejeżdżając na przykład na czerwonym świetle, musi upewnić się, że inni uczestnicy ruchu ustępują mu pierwszeństwa.

Motocyklista stracił nogę. Nagroda dla ratujących mu życie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News