PZU wycofało zniżkę na kartę PZM. Polacy skazani na używki. Subaru WRX STi "S20x". 810 KM w Alfie Romeo?

PZU wycofało zniżkę na kartę PZM. Polacy skazani na używki. Subaru WRX STi "S20x". 810 KM w Alfie Romeo?

PZU wycofało zniżkę na kartę PZM. Polacy skazani na używki. Subaru WRX STi „S20x”. 810 KM w Alfie Romeo?

Podaj dalej

Motobesty to podsumowanie najciekawszych wydarzeń ze świata motoryzacji, które miały miejsce w ostatnich siedmiu dniach.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych artykułów motoryzacyjnych, które ukazały się na naszej stronie wraz z ich krótkim opisem. Dzięki niej zobaczycie, co was ominęło w ostatnich dniach i krótko o tym przeczytacie. Co więcej, jeśli któryś tekst szczególnie was zainteresuje, to znajdziecie przy nim także odnośnik do pełnego artykułu.

PZU wycofało zniżkę na kartę PZM

Wszystko, co dobre szybko się kończy. PZU nazbierało pokaźną grupę nowych klientów i po dobrych kilku miesiącach zrezygnowało z bardzo korzystnej zniżki przyznawanej za kartę PZM (czytaj więcej).

Polacy skazani na używki

W ciągu 11 miesięcy tego roku (styczeń-listopad) w Polsce zarejestrowano prawie 865 tys. używanych samochodów osobowych. Nowych niemal o połowę mniej, bo około 486 tys. Te dane czarno na białym pokazują, że ciągle sprowadzamy w 54% ponad 10-letni szrot z zachodu. Ale czemu się dziwić, skoro na posiadanie własnych, czterech kółek Polacy musimy solidnie zapracować – na przykładowego Volkswagena Golfa statystyczny Polak musi pracować aż 19 miesięcy, podczas gdy Niemiec tylko 8 (czytaj więcej).

Technologia znana z silników Nissana GT-R w Dacii Duster

Dacia Duster jest liderem w segmencie SUV. Do listopada br. sprzedano 9101 samochodów i jest to kolejny wyjątkowo udany rok dla tego modelu w Polsce. Od stycznia Dacię można zamawiać z nowym silnikiem benzynowym 1.3 TCe 130 lub 150 KM (czytaj więcej).

A4 z Wrocławia w kierunku Niemiec wreszcie ma być prawdziwą autostradą

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wreszcie ogłosiła przetarg na opracowanie projektu rozbudowy lub budowy zupełnie nowych nitek autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem i Krzyżową. Jeśli dojdzie do realizacji inwestycji, generująca regularnie duże problemy ze względu na niską przepustowość oraz brak pasa awaryjnego trasa, wreszcie będzie mogłaby być pełnoprawną autostradą (czytaj więcej).

Limitowane edycje Subaru WRX STi „S20x” już nie tylko w Japonii?

Jak dowiedziało się AutoGuide, w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych wpłynął wniosek od Subaru o zarezerwowanie oznaczenia S209 dla samochodów. Sugeruje się, że może to oznaczać oficjalną sprzedaż limitowanej edycji sportowego modelu WRX STi także poza Japonią (czytaj więcej).

Pierwsze radiowozy na prąd już w rękach polskich policjantów

Cztery pojazdy elektryczne zasiliły flotę Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Z pierwszych w Polsce radiowozów na prąd skorzystają również funkcjonariusze ze Szczecinka. Zakup dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który wspiera rozwój elektromobilności (czytaj więcej).

Koniec ery kluczyków do samochodu?

Czy czytniki linii papilarnych wrócą do łask? W telefonach od nich odchodzimy, jednak producenci samochodów dalej widzą w nich potencjał. W nowym Hyundaiu Santa Fe pojawi się ciekawe rozwiązanie, które ma wyeliminować konieczność korzystania z kluczyka (nawet tego „inteligentnego”) (czytaj więcej).

810 KM w Alfie Romeo? Mokry sen czy realna szansa?

Premiery modeli Giulia i Stelvio bardzo mocno ożywiły lekko uśpioną Alfę Romeo, choć sportowy sedan i pierwszy w historii marki SUV prawdopodobnie nie były ostatnim słowem wypowiedzianym przez spadkobierców Nicoli Romeo (czytaj więcej).

Będą podwyżki za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków

Od 1 marca 2019 roku mają podrożeć stawki za przejazd autostradą A4 łączącą na odcinku Katowice i Kraków. Póki co, spółka Stalexport Autostrada Małopolska, która jest koncesjonariuszem tej części, złożyła wniosek o podniesienie opłaty za przejazd ciężarówkami z 30 zł do 35 zł. Jednak niewykluczone, że w późniejszym czasie więcej zapłacić będą musieli także kierowcy innych kategorii pojazdów (czytaj więcej).

Subaru szykuje wyjątkowe WRX STi na targi w Detroit

Na YouTube pojawił się teaser „From Japan with Love” („Pozdrowienia z Japonii„, nawiązując do tytułu jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda), w którym Subaru zapowiada coś specjalnego od Subaru Tecnica International (czytaj więcej).

Ulubiony model typowego Janusza Nosacza jest na rynku już od 45 lat

Passat cieszy się niesłabnącym powodzeniem już od 45 lat. Model zaprezentowany w 1973 roku jest dzisiaj sprzedawany na wszystkich kontynentach. Volkswagen wyprodukował dotąd ponad 29 milionów Passatów ośmiu generacji (czytaj więcej).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News