Pucharowy Seat Leon

Pucharowy Seat Leon

Podaj dalej

Zaprezentowany przed sezonem 2014 Seat Leon Cup Racer od razu spodobał się wszystkim fanom sportowego ścigania i cały czas jest wyznacznikiem wyścigowego piękna. W nadchodzącym sezonie kierowcy znów będą korzystać ze tej szybkiej i niezawodnej konstrukcji.

fot. SEAT
fot. SEAT

Nowoczesny samochód zgodny ze wszystkimi najnowszymi bezpieczeństwa ma pokazać prawdziwie sportową duszę Seata. Pod maską drzemie dwulitrowy silnik TSI o mocy 330 koni mechanicznych i 410 Nm momentu obrotowego, który dostępny jest już od 2500 obrotów na minutę. Nadwozie bazuje na pięciodrzwiowej wersji modelu drogowego, jednak zostało zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki, a także maksymalnie odelżone, dzięki czemu waży zaledwie 1150 kilogramów.

Samochód stoi na kołach dzięki 18-calowym, wyścigowym obręczom, które są aż o 40 szersze niż te w drogowym modelu Leona. Oczywiście w samochodzie montuje się opony typu slick, a za przeniesienie całej mocy na koła odpowiada przekładnie DSG, która zapewnia ultra szybką zmianę przełożeń, która jest praktycznie niezbędna w warunkach wyścigowych. Kolumny McPhersona będą czuwały nad odpowiednim trzymaniem w zakrętach, więc kierowcy powinni móc czerpać sporo przyjemności z jazdy.

 

fot. SEAT
fot. SEAT

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News