Puchar Porsche ponownie na Slovakia Ringu

Puchar Porsche ponownie na Slovakia Ringu

Podaj dalej

Po miesięcznej przerwie, do walki o mistrzowski tytuł wracają zawodnicy wyścigowej serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Szósta runda cyklu odbędzie się w miejscu, w którym rozpoczęła się tegoroczna rywalizacja. W najbliższy weekend, miejscem zmagań zespołów będzie położony niedaleko Bratysławy, tor Slovakia Ring.


PL16_0154

Czy Piotr Parys, który wygrał w tym roku aż 9 wyścigów, utrzyma doskonałą formę? Czy może na trzy rundy przed końcem sezonu, do ostatecznej walki o zwycięstwo przystąpią Mariusz Urbański i Marcin Jaros? Odpowiedź na te pytania poznamy już niedługo.

Seria Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, w trakcie wizyty na słowackim torze, będzie towarzyszyła renomowanym Mistrzostwom FIA Strefy Europy Centralnej. Zawodnicy wyścigowych Porsche 911 GT3 Cup na pierwsze okrążenia wyjadą w trakcie piątkowych treningów. Dokładnie o godzinie 12:45 rozpocznie się 35-minutowa sesja treningowa. Będzie to jedyna możliwość sprawdzenia swojej dyspozycji przed kwalifikacjami, które ruszą tego samego dnia o godzinie 16:10. Pierwsze wyścigowe starcie zaplanowano na sobotę o godzinie 15:35. Drugą możliwość zdobycia cennych punktów do klasyfikacji sezonu, zawodnicy otrzymają w niedzielne południe.

Podczas kwietniowej rundy na Slovakia Ring najszybszy był Piotr Parys. Na wysokich pozycjach dojechali także Marcin Jaros, Marcin Jedliński i Mariusz Urbański, czyli zawodnicy znajdujący się obecnie w klasyfikacji generalnej tuż za Piotrem Parysem. Dzięki temu walka na Słowacji zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a kibice obejrzą zaciętą walkę o miejsca na podium.

PL16_0150

Tor Slovakia Ring, położony jest niespełna 40 kilometrów na południowy wschód od Bratysławy. To nowoczesny obiekt, zbudowany w 2009 roku, na którym goszczą takie wyścigowe serie jak WTCC i ADAC GT Masters. Pętla toru liczy 5,9 km długości i może mieć różne konfiguracje. Niewątpliwą zaletą Slovakia Ring jest fakt, że kibice mogą obserwować całą rywalizację z niemalże dowolnego punktu na torze.

Wyścigowe Porsche 911 GT3 Cup startujące w serii Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe korzystają z ogumienia firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą opon dla całego pucharu. O dobrą pracę silników dbają za to oleje silnikowe Platinum, produkowane przez polską firmę Orlen Oil – strategicznego partnera serii. W wyniku tej kooperacji oleje silnikowe Platinum mogą być stale rozwijane i udoskonalane, dzięki czemu klienci otrzymują produkt najwyższej światowej jakości.

Wypowiedzi przed piątą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Piotr Parys „Już w ten weekend wracamy do rywalizacji w cyklu Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Po raz drugi będziemy się ścigać na torze Slovakia Ring, dlatego jako materiał przygotowawczy wykorzystałem onboardy z pierwszej rundy. Nie mogę się już doczekać kiedy wyjadę na tor, bo od niespełna miesiąca nie miałem okazji siedzieć w swoim wyścigowym Porsche. Od ostatniej rundy starałem się wypocząć psychicznie i fizycznie, nie zapominając oczywiście o treningu kondycyjnym, ale głód jazdy i rywalizacji jest już bardzo duży. Trzymajcie kciuki za udany występ.”

PL16_0149

Marcin Jaros „Runda na Lausitzringu była dla mnie bardzo udana, więc mam nadzieje, ze na Slovakia Ringu utrzymam taki trend. Podczas startów na tym torze, w innych seriach wyścigowych, zawsze uzyskiwałem dobre rezultaty, dlatego liczę, że tym razem będzie podobnie. Z każdą rundą Porsche Platinum GT3 CCCE, jestem coraz szybszy i to nastraja mnie pozytywnie do jazdy. Mam nadzieję, że ze Słowacji wrócimy w dobrych humorach.”

VI runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Piątek 19 sierpnia, 12:45 – 13:20 – sesja treningowa
Piątek 19 sierpnia, 16:10 – 16:45 – sesja kwalifikacyjna
Sobota 20 sierpnia, 15:35 – 16:25 – Wyścig 1
Niedziela 21 sierpnia, 11:50 – 12:40 – Wyścig 2

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News