Ptaszek trzeci po pierwszej pętli

Ptaszek trzeci po pierwszej pętli

Podaj dalej

Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak po pierwszej dzisiejszej pętli Rajdu Argentyny zajmują bardzo wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 2 pomimo przygody na OS 3 Amboy / Santa Monica.

fot. Maciej Niechwiadowicz
fot. Maciej Niechwiadowicz

Dzisiejsza rywalizacja w Ameryce Południowej rozpoczęła się od 25-kilometrowego odcinka specjalnego Soconcho / Villa del Dique. Najszybszy w WRC 2 okazał się Nicolas Fuchs, który o 5 sekund wyprzedził Elfyna Evansa. Hubert Ptaszek uplasował się na 4. pozycji i awansował w generalce na 5. miejsce.

Na trzecim odcinku doszło do feralnego uszkodzenia koła, które kosztowało załogę The Ptock ponad 30 sekund, o czym informował za pomocą swojego konta na facebooku Maciek Szczepaniak. Mimo tej straty polska załoga zanotowała 4. czas, a z rywalizacji odpadł fabryczny kierowca M-Sportu Elfyn Evans.

OS 4 Santa Rosa – San Agustin to już drugi czas Huberta Ptaszka, który stracił jedynie 3,9 sekundy do najszybszego Didera Ariasa w Fabii R5. Załoga Ptaszek/Szczepaniak awansowała po tym odcinku na trzecie miejsce w WRC 2.

Ostatni odcinek pierwszej pętli liczył 6 kilometrów i Hubert z Maćkiem ukończyli go na czwartym miejscu, utrzymując wysoką 3. pozycję w WRC 2 z przewagą 24 sekund nad Nicolas Fuchsem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News