Ptaszek Fiestą na Korsyce

Ptaszek Fiestą na Korsyce

Podaj dalej

Hubert Ptaszek zdecydował, że podczas Rajdu Korsyki będzie jeździł Fordem Fiestą w specyfikacji R5. Dla młodego Polaka będzie to pierwszy start w karierze tym pojazdem. Obsługą auta zajmie się dobrze znana firma H-Racing, która współpracuje także z Aleksiejem Łukjaniukiem.

Na liście zgłoszeń do dziesiątej rundy tegorocznego sezonu mistrzostw świata widnieje 12 załóg w klasie WRC. Dla Volkswagena pojadą Sebastien Ogier, Jari-Matti Latvala i Andreas Mikkelsen, w Hyundaiu wystartują Dani Sordo, Thierry Neuville oraz Hayden Paddon, a w M-Sporcie Mads Ostberg i Eric Camilli. W barwach Abu Dhabi Total WRT pojawią się tym razem Kris Meeke i Craig Breen, natomiast w DMACK-u Ott Tanak. Do mistrzostw powraca Lorenzo Bertelli, który w Niemczech nie pojawił się ze względu na kontuzję swojego pilota.

fiesta-r5_resize

W WRC-2 rywalami Huberta będą między innymi Elfyn Evans, Jan Kopecky czy mistrz świata juniorów Quentin Gilbert. Ciekawostką będzie występ Kevina Abbringa za kierownicą Hyundaia i20 R5. Nowy produkt debiutował już w Rajdzie Ypres, gdzie Holender jechał jako tzw. zerówka. Tym razem samochód pojawi się premierowo w mistrzostwach świata. Oprócz niego tym autem wystartują również Stephane Sarrazin i Fabio Andolfi.

– Mamy już końcówkę sezonu. Postanowiłem wystartować Fiestą, aby przetestować ją w bojowych warunkach. To pomoże mi podjąć decyzję, jakim autem startować w przyszłości – powiedział nam Hubert Ptaszek.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News