Przymusowy urlop przez nieważne prawko. ITD zafundowało kierowcy pechowy poniedziałek

Przymusowy urlop przez nieważne prawko. ITD zafundowało kierowcy pechowy poniedziałek

Podaj dalej

Kierowca ciężarówki zwrócił na siebie uwagę inspektorów ITD przez zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Zatrzymanie do kontroli oznaczało dla niego koniec dalszej jazdy.

W poniedziałek (25 listopada) inspektorzy udający się do punktu kontrolnego zwrócili uwagę na ciężarówkę, która zdecydowanie za szybko poruszała się po jednej z ulic Krakowa. Pojazd zatrzymano do kontroli. Na podstawie danych z pamięci tachografu ustalono, z jaką prędkością poruszała się ciężarówka tuż przed zatrzymaniem. Na terenie zabudowanym pojazd jechał z prędkością 79 km/h. Kierowca pośpiech tłumaczył tym, że chce w terminie dotrzeć do miejsca rozładunku towaru we Francji. Za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym ukarano go 200-złotowym mandatem. Do jego konta dopisano 4 punkty karne.

W trakcie sprawdzania wymaganych dokumentów inspektorzy stwierdzili również, że kierowca ma nieważne prawo jazdy kategorii „C” + „E”. Jego uprawnienia do prowadzenia ciężarówki straciły ważność w czerwcu bieżącego roku. Z tego powodu mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 300 złotych. Nie mógł również kontynuować jazdy. Konsekwencje finansowe grożą także osobie zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie, wobec której toczy się postępowanie administracyjne.

ITD kontrolowało ciężarówki z drewnem. Prawie wszystkie były przeładowane

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News