Przyjaciel Roberta Kubicy ostro odpowiedział na zaczepki Jacquesa Villeneuva

Przyjaciel Roberta Kubicy ostro odpowiedział na zaczepki Jacquesa Villeneuva

Podaj dalej

Kontrowersyjne słowa Jacquesa Villeneuva na temat powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 odbiły się szerokim echem na świecie. Były konkurent Polaka stwierdził, że nie powinno być miejsca w gronie najlepszych kierowców dla naszego kierowcy.

Bliski przyjaciel Kubicy postanowił odnieść się do słów mistrza świata z 1997 roku. Dario Katta, szef zespołu wyścigowego Esuka, zdradził kulisy jak Polak odebrał miejsce kanadyjskiemu kierowcy w BMW Sauber, przez co Villeneuv zdecydował się na zakończenie kariery.

„Pozwólcie, że wyjaśnię, dlaczego Jacques Villeneuve nadal uderza w Roberta Kubicę. Był rok 2006 kiedy młody Robert Kubica był trzecim kierowcą BMW Sauber. W Grand Prix Węgier musiał zastąpić Jacquesa Villeneuve, stając się pierwszym Polakiem, który pojechał w Formule 1. Ale wyścig nie był szczęśliwy dla kierowcy, który przyjechał siódmy, ale został zdyskwalifikowany z racji zbyt lekkiego o 2 kilogramy samochodu.

Po wyścigu, władze BMW Sauber zaproponowali Villeneuve by porównać go z Robertem Kubicą podczas prywatnego testu i sprawdzić, który z tych kierowców jest lepszym wyborem na pozostałą część sezonu. Po tych testach BMW Sauber ogłosiło, że Kubica, który był znacznie szybszy od Villeneuva, pozostanie w ekipie na pozostałe wyścigi. I co zrobił pan Villeneuve? Zdecydował się zakończyć karierę w Formule 1!

Drogi Jacques`ie, minęło 13 lat i RK jest uważany przez wszystkich (którzy rozumieją F1) za wielki talent, w przeciwieństwie do ciebie. Zrelaksuj się zatem i myśl o jeździe w Nascar czy GT3. Formuła 1 nie jest już dla ciebie, jesteś za wolny od dawna!”

Oryginalne oświadczenie Dario Katta opublikował na swoim profilu społecznościowym.

Największy krytyk Roberta Kubicy znów uderza w Polaka

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News