Przygotuj swój samochód do jesiennej aury

Przygotuj swój samochód do jesiennej aury

Przygotuj swój samochód do jesiennej aury

Podaj dalej

Dni robią się coraz zimniejsze, a długie spodnie i kurtki powoli wracają do łask. Oznacza to, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Warto przygotować także samochód do tej pięknej pory roku.

Mimo że jesień ma mnóstwo uroków w postaci np. spadających kolorowych liści i rześkich, ale jeszcze niezimowych poranków to jest to okres, do którego musimy się przygotować. Naturalnie zaczynamy od naszej garderoby, ale powinniśmy także pamiętać o swoim aucie. Oto kilka wskazówek jak przygotować nasz pojazd do jesiennej aury.

Wycieraczki

Wycieraczki właściwie przez cały rok są narażone na trudne warunki atmosferyczne. Od minusowych temperatur zimą po lipcowe upały. Wszystko to sprawia, że ich pierwotne właściwości zaczynają się pogarszać. Guma staje się twardsza, a co za tym idzie, przestaje myć szybkę tak dokładnie, jak tego oczekujemy. Jesienią opady występują znacznie częściej niż latem, dlatego dobrze zadbać o to by wasze wycieraczki działały skutecznie. Więcej o doborze odpowiednich wycieraczek znajdziecie w tym tekście: klik.

Płyn do spryskiwaczy

Skoro już mamy nowe wycieraczki to do pary powinniśmy zapewnić im porządny płyn. Połączenie dobrych wycieraczek z płynem z odpowiednimi właściwościami zagwarantuje nam czystą szybę, a co za tym idzie lepszą widoczność i bezpieczeństwo. Jaki płyn wybrać? Na to pytanie także odpowiedzieliśmy jakiś czas temu tutaj: klik.

Żarówki

Zostajemy w temacie bezpieczeństwa, a na nie niewątpliwie wpływa odpowiednie oświetlenie drogi. W Polsce obowiązek jazdy na włączonych światłach mamy przez cały rok. Dzień staje się coraz krótszy, a co za tym idzie, nawet jeśli najczęściej używamy tzw. dziennych, to teraz znacznie szybciej będziemy włączać światła mijania. Jeśli wasze żarówki mają już kilka wiosen, to powinniście pomyśleć o nowych. O rodzajach żarówek i odpowiednim doborze dowiecie się więcej z tego tekstu: kilk

Gumowe dywaniki

O ile latem welurowe dywaniki sprawdzają się w zupełności to już jesienią, a szczególnie zimą przestają tak dobrze spełniać swoje zadanie. Mokre buty szybko paskudzą welurowe wycieraczki, które chłoną wodę, a w miesiącach zimowych naniesiony śnieg niszczy je jeszcze bardziej. Dlatego na późno jesienne i zimowe miesiące polecamy przerzucenie się na gumowe wycieraczki. Nawet jeśli zatrzyma się na nich woda, to łatwo się jej pozbędziemy z samochodu, a wykładzina pozostanie sucha i czysta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News