Przydatne aplikacje na telefon dla kierowcy

Przydatne aplikacje na telefon dla kierowcy

Przydatne aplikacje na telefon dla kierowcy

Podaj dalej

Smartfona w kieszeni ma już praktycznie każdy. Codziennie korzystamy z tysięcy najróżniejszych aplikacji, które ułatwiają nam proste czynności, choćby takie jak sprawdzenie prognozy pogody, czy wiadomości. Wybraliśmy zatem także przydatne aplikacje dla kierowców.

yanosik

Absolutnym numerem jeden i jednocześnie apką, którą mam włączoną wyjeżdżając w każdą dalszą trasę jest yanosik. Aplikacja może służyć nam także za nawigację, ale jej głównym zadaniem jest informowanie nas o zagrożeniach na drodze oraz o fotoradarach, kontrolach drogowych, nieoznakowanych pojazdach mundurowych, czy inspekcji. Olbrzymią zaletą jest fakt, iż jest ona darmowa. Niestety musimy liczyć się z pojawiającymi się w niej reklamami. Jeśli komuś zależy tylko na powiadomieniach o ww. zdarzeniach na drodze oraz braku reklam, to może zdecydować się na płatną odmianę yanosika.

Mapy Google

Aplikacja znana chyba każdemu posiadaczowi androida i nie tylko. Jest to bezpłatny serwis mapowy, którego właścicielem jest Google. Program znajdzie dla nas najlepszą drogę bez względu na to, czy jedziemy samochodem, czy idziemy pieszo. Dodatkowo daje nam możliwość wyboru różnych wariantów trasy. Dużą zaletą jest to, że aplikacja uwzględnia bieżące warunki panujące na trasie i w razie np. korku, proponuje nam alternatywną drogę.

Fuelio / Fuel Buddy

Jeśli ktoś lubi kontrolować swoje wydatki związane z użytkowaniem samochodu, to obie aplikacje są dla niego. Fuelio pozwala nam monitorować koszty związane ze zużyciem paliwa. Dzięki niej łatwo obliczymy np. ile miesięcznie spalamy litrów oraz ile nas to kosztuje.

Aplikacja Fuel Buddy jest bardzo podobna do Fuelio jednak jest znacznie bardziej rozbudowana. Mamy możliwość w niej wpisywać inne wydatki związane z eksploatacją samochodu takie jak naprawy, przeglądy czy ubezpieczenie. Dodatkowo program pozwala nam wygenerować raport z danego okresu użytkowania pojazdu, co pomoże nam kontrolować wydatki z nim związane np. w okresie zimowym lub letnim.

SkyCash

Aplikacja SkyCash z usługą mobiParking pozwala na płacenie za parkowanie w ponad 50 miastach na terenie całej Polski. Wszystkie czynności z tym związane można wykonać w szybki i łatwy sposób, bez wychodzenia z auta. Nie trzeba też udawać się do parkomatu i samochodu, aby przedłużyć parkowanie. Musimy jednak pamiętać, że przed rozpoczęciem korzystania z usługi należy oznaczyć pojazd bezpłatnym identyfikatorem, który w formie naklejki samoprzylepnej można otrzymać w biurze Strefy Płatnego Parkowania w każdym mieście, w którym dostępna jest usługa mobiParking.

Identyfikator można również pobrać na stronie SkyCash, a następnie wydrukować i umieścić w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu. Dodatkowo aplikacja umożliwia też: płacenie za bilety komunikacji miejskiej i kolejowe, wypłaty w bankomacie, kupowanie biletów do kina, regulowanie rachunków czy przelewanie pieniędzy na numer telefonu.

Torque

Osoby, które lubią grzebać samodzielnie przy samochodzie z pewnością docenią Torque. Jest to na pozór tylko bardzo prosta aplikacja diagnostyczna dla systemu Android, łącząca się z samochodem za pomocą portu serwisowego OBD2, który pozwala np. na odczytanie błędów zgłaszanych przez komputer zarządzający pracą pojazdu. Program obsługuje podstawowy zakres błędów, standardowych dla wszystkich marek oraz modeli samochodów osobowych, dzięki czemu będziemy w stanie samodzielnie zidentyfikować typowe usterki. Torque obsługuje akcesoria wpinane do portu OBD2 łączące się z telefonem przez kabel microUSB lub bezprzewodowo za pomocą Bluetooth.

Must have w twoim warsztacie – narzędzia

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News