Przyczyny pogorszenia się osiągów samochodu

Przyczyny pogorszenia się osiągów samochodu

Przyczyny pogorszenia się osiągów samochodu

Podaj dalej

Powodów, przez które w samochodzie zaczynają pogarszać się osiągi, jest kilka. Jeśli chcecie sami znaleźć usterkę to mamy dla was listę, od której powinniście zacząć poszukiwania.

Awaria może się okazać błaha, dlatego dobrze jest zacząć od absolutnie podstawowych elementów w pojeździe. Często spadek mocy silnika jest następstwem awarii jednego z elementów w układzie wtryskowym lub zapłonowym. Również za słabe osiągi może odpowiadać uszkodzona pompa paliwa.

Często niedoceniany przez kierowców filtr paliw także może pogarszać osiągi auta. Jeśli sam filtr jest ok, to powinniśmy sprawdzić pozostałe elementy układu paliwowego.

TPS, czyli czujnik położenia przepustnicy. Awaria tego elementu również zakłóca prawidłową pracę silnika. A skoro jesteśmy przy czujnikach to kolejnym, który powinniśmy sprawdzić, jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Kolejnymi elementami, które kwalifikują się do sprawdzenia, są: przepływomierz powietrza, wtryskiwacze oraz także urządzenie sterujące tzw. statycznym kątem wyprzedzenia zapłonu.

Przyczyn, przez które silnik nie osiąga pełni swoich możliwości, jak widzicie, jest sporo. Jeśli nie uda wam się samodzielnie stwierdzić, który z ww. elementów należy wymienić, to niestety pozostaje wizyta w serwisie. Tym bardziej że awaria może być jeszcze poważniejsza niż te, które wymieniliśmy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News