Przewoził 16 tys. litrów alkoholu, choć miał transportować środki farmaceutyczne

Przewoził 16 tys. litrów alkoholu, choć miał transportować środki farmaceutyczne

Podaj dalej

W Chyżnem na drodze krajowej nr 7 małopolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła 16 tys. litrów nieskażonego alkoholu etylowego. Pojazd na litewskich tablicach rejestracyjnych miał jednak być wypełniony czymś innym. W 16 pojemnikach mauser miał znajdować się preparat żelowy wykorzystywany w medycynie.

Transport nieskażonego alkoholu etylowego wartego około 300 tys. złotych, nie został zgłoszony w systemie SENT. „Zgodnie z przepisami ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewóz przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej takich towarów podlega monitorowaniu. Kierowca był zobowiązany posiadać numer referencyjny SENT. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 5 tys. zł, natomiast od przewoźnika pobrana została kaucja wysokości 20 tys. zł”. – czytamy w komunikacie KAS.

Rozłożył ręce w geście pierwszeństwa, po czym wjechał w niego samochód

Przemycany towar został zabezpieczony w celu przeprowadzenia dalszego postępowania, które ma wyjaśnić m.in. przeznaczenie towaru. KAS sprawi również, czy zostały dopełnione formalności podatkowe. W tym przypadku straty podatkowe nielegalnego wprowadzenia alkoholu na rynek wyniosłyby ponad milion złotych.

Wypadek cysterny na zakręcie. Po chwili nastąpiła potężna eksplozja

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News