Przewoził 16 tys. litrów alkoholu, choć miał transportować środki farmaceutyczne

Przewoził 16 tys. litrów alkoholu, choć miał transportować środki farmaceutyczne

Podaj dalej

W Chyżnem na drodze krajowej nr 7 małopolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali do kontroli ciężarówkę, która przewoziła 16 tys. litrów nieskażonego alkoholu etylowego. Pojazd na litewskich tablicach rejestracyjnych miał jednak być wypełniony czymś innym. W 16 pojemnikach mauser miał znajdować się preparat żelowy wykorzystywany w medycynie.

Transport nieskażonego alkoholu etylowego wartego około 300 tys. złotych, nie został zgłoszony w systemie SENT. „Zgodnie z przepisami ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów, przewóz przez terytorium Rzeczypospolitej Polskiej takich towarów podlega monitorowaniu. Kierowca był zobowiązany posiadać numer referencyjny SENT. Funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 5 tys. zł, natomiast od przewoźnika pobrana została kaucja wysokości 20 tys. zł”. – czytamy w komunikacie KAS.

Rozłożył ręce w geście pierwszeństwa, po czym wjechał w niego samochód

Przemycany towar został zabezpieczony w celu przeprowadzenia dalszego postępowania, które ma wyjaśnić m.in. przeznaczenie towaru. KAS sprawi również, czy zostały dopełnione formalności podatkowe. W tym przypadku straty podatkowe nielegalnego wprowadzenia alkoholu na rynek wyniosłyby ponad milion złotych.

Wypadek cysterny na zakręcie. Po chwili nastąpiła potężna eksplozja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News