Przewóz zwierząt pod lupą. ITD połączyło siły z Inspekcją Weterynaryjną

Przewóz zwierząt pod lupą. ITD połączyło siły z Inspekcją Weterynaryjną

ITD_PIW_2

Podaj dalej

Inspektorzy ITD współpracowali z Inspekcją Weterynaryjną podczas kontroli przewozu zwierząt. Działania prowadzono na terenie woj. kujawsko-pomorskiego. Wyniki na szczęście nie zatrważają.

Brak systemu kontroli temperatury i ostrzegania o przekroczeniach norm temperatury w przedziale ładunkowym oraz brak systemu nawigacji. Takie wykroczenia wykryli inspektorzy ITD podczas kontroli ciężarówki, którą przewożono trzodę chlewną. Był to jeden z pojazdów z transportem zwierząt sprawdzonych w ramach akcji przeprowadzonej 10 października na terenie powiatów bydgoskiego, toruńskiego, nakielskiego, mogileńskiego i świeckiego. Ciągnik nie posiadał także aktualnego okresowego badania technicznego dopuszczającego do ruchu.

Inspektorzy wykryli także manipulacje w układach oczyszczania spalin. W dwóch pojazdach zainstalowane były emulatory AdBlue, które symulują prawidłową pracę układów, dopuszczając tym samym do emisji nieoczyszczonych spalin. Funkcjonariusze zdemontowali niedozwolone emulatory, zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów, w których wykryto nieprawidłowości. Ponadto wobec przewoźników toczą się postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.

Już wiemy dlaczego BMW stosuje ogromnego „grilla”, który nikomu się nie podoba

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News