Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

1411648335_w640_h640_volvo_s60_2001_3

Podaj dalej

Największą bolączką każdego starszego samochodu są parciejące elastyczne przewody hamulcowe. Czy warto zatem zainwestować w przewody stalowym oplocie? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu.

Pęknięcie przewodu hamulcowego, a co się z tym wiąże utrata ciśnienia w układzie, może zakończyć się dla nas bardzo nieprzyjemnie. Zatem musimy pamiętać, żeby regularnie sprawdzać ich stan i w porę wymieniać je na nowe.

Rozwiązaniem problemu wydaje się założenie przewodów hamulcowych w stalowym oplocie. Takich przewodów używa się w sportach motorowych. Są one wykonane z kilku warstw teflonu pokrytego oplotem, dzięki czemu są odporne na starzenie się, ale także na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i ciśnienie.

Czy opłaca się założyć sportowe przewody?

To zależy od twojego stylu jazdy. Jeśli lubisz sportową jazdę, czasami testujesz samochód na torze lub w innych miejscach do tego przeznaczonych, to jak najbardziej tak. Poza tym, że będziesz mógł o nich na dłuższy czas zapomnieć, to jeszcze poprawi się twój komfort hamowania, ponieważ takie przewody ułatwiają czucie pracy hamulca.

Jak skutecznie czyścić felgi?

Jeżeli jednak preferujesz normalny styl jazdy i tylko okazyjnie zdarza Ci się bardziej poszaleć, to jest to zbędny wydatek. Nowe oryginalne przewody potrafią wytrzymać nawet kilka lat, a są zdecydowanie tańsze.

Koszt zakupu kompletu przewodów hamulcowych w stalowym oplocie w zależności od modelu samochodu zaczyna się od około 300 zł, a kończy nawet w granicach 700-800 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News