Przewodnik rajdowy: Rajd Polski

Przewodnik rajdowy: Rajd Polski

Podaj dalej

Na ten moment czekali wszyscy kibice rajdowi nie tylko w Polsce – już w najbliższy weekend rozpocznie się 72. Rajd Polski. Na starcie siódmej rundy mistrzostw świata staną najlepsi obecnie kierowcy na czele z Sebastienem Ogierem.  Wszystko, co powinniście wiedzieć o tej imprezie znajdziecie w naszym przewodniku.

fot. Arkadiusz Bar
fot. Arkadiusz Bar

 

1. Najważniejsze pojedynki:

– Mikkelsen vs Ostberg – norweski pojedynek o drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, który może przerodzić się także w walkę o zwycięstwo. W ubiegłym roku obaj panowie wygrywali odcinki specjalne, a Mikkelsen prowadził nawet przez chwilę w całym rajdzie.

– Paddon vs Neuville – Nowozelandczyk uskrzydlony niesamowitym wynikiem na Sardynii spróbuje po raz kolejny postraszyć bardziej doświadczonych kolegów. Neuville musi się pilnować.

– Tanak vs Kubica – batalia kierowców jadących Fiestami WRC może być arcyciekawa. Estończyk świetnie czuje się na mazurskich oesach, co udowodnił w 2014 roku, kiedy wygrał WRC 2, a Kubica – jak to mówią do trzech razy sztuka – tym razem musi się udać.

– Hołowczyc vs Lappi – doświadczenie kontra młodość. Obaj panowie mają na koncie wygrane Rajdy Polski, a dodatkowo Hołek ma niewyrównane rachunki z Lappim za 2012 rok.

– Gilbert vs Haapamaki– wśród juniorów dominuje w tym roku pierwszy z nich, ale fiński debiutant z pewnością będzie chciał powalczyć o jak najlepszy wynik.

2. Na kogo zwrócić uwagę?

– Kevin Abbring – Holender wraca za kierownicę Hyundaia i20 WRC, a także na Mazury. Abbring startował już w Rajdzie Polski w 2009 roku, kiedy wygrał rywalizację w JWRC.

– Radek Raczkowski – po ciężkim wypadku w ubiegłorocznym Rajdzie Arłamów Raczkowski postawił na przygotowania do Rajdu Polski. Mamy nadzieję, że będzie to wielki powrót tego kierowcy.

– Teemu Suninen – objęty patronatem Toyoty młodziutki Fin zadebiutuje w czteronapędowym samochodzie w mistrzostwach świata. Czas więc sprawdzić na co stać Suninena.

3. Na co zwrócić uwagę?

– na Mazurach odbędzie się kolejny pojedynek Francja kontra Finlandia. Reprezentowane przez Ogiera i Latvali kraje mają po tyle samo zwycięstw w mistrzostwach świata.

– po raz pierwszy w mistrzostwach świata zobaczymy cztery Hyundaie i20 WRC.

– w harmonogramie Rajdu Polski niemal 80% trasy zostało zmienione, całkowicie nowe oesy to Stańczyki i Świętajno.

– wybetonowany park serwisowy ułatwi życie zarówno kierowcom, jak i kibicom.

 4. Harmonogram rajdu:

Harmonogram do postu

5. Gdzie śledzić?

logo-wrc-280

 

 

 

 

wrc+_logo

 

 

 

 

 

6. Program Polsat Sport:

Andreas Mikkelsen and Ola Floene - Action

7. Pogoda 

 

8. Lista zgłoszeń jest dostępna tu.

9. Aktualna klasyfikacja Rajdowych Mistrzostw Świata:

Zrzut ekranu 2015-06-30 o 11.14.16

10. Podsumowanie ubiegłorocznych zmagań:

11. Mapki i najważniejsze informacje znajdziecie w 166 numerze Magazynu Rajdowego WRC 

11537700_989361447751457_6715959831286347797_n

 

 

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News