Przepisy a Polska rzeczywistość

Przepisy a Polska rzeczywistość

Przepisy a Polska rzeczywistość

Podaj dalej

Od miesiąca samochody elektryczne mogą korzystać ze wszystkich buspasów w Polsce i nie płacić w strefach płatnego parkowania. Jednak rzeczywistość nie jest tak kolorowa, jak przepisy.

Od momentu wejścia w życie ustawy o elektromobilności samochody elektryczne mogę poruszać się po buspasach oraz parkować za darmo w miejscach, gdzie normalnie naliczana jest opłata. Ustawa zaczęła obowiązywać 22 lutego 2018 roku. Powyższe przywileje dotyczą tylko samochodów, które w ogóle nie mają silników spalinowych.

Jak donosi portal wysokienapięcie.pl o tej ustawie nie słyszało wielu urzędników, a co gorsza nawet policjantów! Poza tym w Polsce nadal nie ma stosownych naklejek dla samochodów posiadających ww. uprawnienia. Nalepki mają pojawić się dopiero w lipcu tego roku. Zatem jak sprawa wygląda teraz? Kierowcy samochodów elektrycznych będą płacić kary za brak opłaty parkingowej, a zarządcy dróg będą im je zwracać w drodze reklamacji.

Kierowców elektryków czeka zatem jeszcze bardzo długa droga do swobodnego korzystania z przywilejów, które im przysługują. Na razie muszą się uzbroić w cierpliwość i przygotować do pisania odwołań od mandatów.

Tagi: samochody elektryczne, elektromobilność, przepisy 2018

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News