Przełom w ładowaniu samochodów elektrycznych?

Przełom w ładowaniu samochodów elektrycznych?

Przełom w ładowaniu samochodów elektrycznych?

Podaj dalej

W trakcie targów motoryzacyjnych w Hanowerze firma ABB będąca międzynarodowym koncernem z siedzibą w Zurychu zaprezentowała niezwykle szybką ładowarkę do aut elektrycznych.

Firma określa swój produkt przełomowym i ma on zrewolucjonizować elektromobilność. Nowa ładowarka nosi nazwę Terra HP i dysponuje mocą 350 kW. Z deklaracji firmy wynika, że jest ona w stanie naładować akumulatory samochodu w zaledwie 8 minut do zasięgu 200 km. Dotyczy to zarówno aut o napięciu 400 V, jak i 800 V.

Ulrich Spiesshofer będący szefem firmy ABB stwierdził, że ich nowa szybko ładowarka będzie świetną pomocą w rozwoju samochodów elektrycznych, ponieważ ułatwi ona komfortowe podróżowanie na długich dystansach. Takie ładowarki miałby być rozlokowane przy autostradach i na stacjach benzynowych. Trudno się nie zgodzić z jego słowami. Jeśli co 200 km w trasie mielibyśmy robić, powiedzmy 8-minutową przerwę na podładowanie samochodu, to myślę, że dalsze podróże przestałyby być tak uciążliwe, jak to jest obecnie. W dodatku takie krótkie przerwy dla kierowców są wręcz wskazane, szczególnie jeśli planujemy bardzo długą trasę.

Firma będzie dostarczać swoje ładowarki do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwój infrastruktury dla pojazdów elektrycznych jest traktowany wyjątkowo poważnie i priorytetowo. Ładowarki mają być ustawione w odległościach od siebie nie większych niż 120 mil, czyli niecałe 200 km. Odpowiednio rozwinięta sieć ładowarek na pewno mocno zwiększy popyt na samochody elektryczne, co pozytywnie wpłynie na rozwój rynku.

Tagi: ładowarki, samochody elektryczne, Terra HP, elektromobilność,

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News