Przedwczesne zakończenie

Przedwczesne zakończenie

Podaj dalej

Świetnie zapowiadający się finał pierwszego dnia rajdu Agrotec Petronas Rally Hustopeče stracony przez przejazd jednego z zakrętów. Załoga GK Forge Rally Team po pierwszych trzech odcinkach specjalnych meldowała się na drugim miejscu w klasie N i nic nie zapowiadało takiego finału.

fot. GK Forge Team
fot. GK Forge Rally Team

 

Doskonale czujący się na nocnych trasach rajdów Jarosław Szeja wypadł z zakrętu czwartego odcinka specjalnego, samochód zatrzymał się na dachu i definitywnie zakończył dalsze zmagania w rajdzie. – Po starcie w ostatnim nocnym odcinku specjalnym, w który wyruszyliśmy koło północy, pokonując szybką oraz wąską serię zakrętów błędnie zinterpretowałem komunikat pilota. Próbując ominąć betonowe wygrodzenie starałem się bezskutecznie utrzymać samochód na drodze i skorygować swoją pomyłkę. Konsekwencją błędu była wizyta w rowie zakończona dachowaniem pojazdu. Niestety w tym miejscu nie było kibiców, którzy mogliby pomóc nam w postawieniu rajdówki z powrotem na koła. Po wyciągnięciu samochodu z głębokiego rowu w leśnej części OESu, postawieniu go na lawecie i dowiezieniu na strefę serwisową zespołowi pozostały tylko trzy godziny usunięcie uszkodzeń. Niestety straty poniesione przez dachowanie okazały się na tyle poważne, że na naprawę auta w tak krótkim czasie nie było już szansy – wyjaśnia Jarosław Szeja.
– To już niestety koniec naszego uczestnictwa w rajdzie w Hustopečach. Jeden błąd może zakończyć dalszą jazdę i tak też było tym razem. Po przeglądnięciu uszkodzeń jesteśmy pewni, że w warunkach warsztatowych zdążymy przygotować samochód do startu w Rajdzie Bohemia Mlada Boleslav i kontynuować rywalizację w Mistrzostwach Czech – uspokaja pilot Marcin Szeja.

Przed zespołem sporo pracy przy naprawie i w przygotowaniu do dalszej rywalizacji. Następny start 10 lipca br. w Rajdzie Bohemia Mlada Boleslav, na który zapraszamy już dziś.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News