Przeciek z Williamsa. Jest bardzo źle?

Przeciek z Williamsa. Jest bardzo źle?

Podaj dalej

Przedsezonowe zapowiedzi Claire Williams w których zapewniała, że ubiegłoroczne problemy poszły już w niepamięć, a zespół poszedł mocno do przodu, okazały się tylko pijarową zagrywką.

Odwołanie dnia filmowego, następnie informacja, że bolid nie wyjedzie na pierwszy dzień testów w Barcelonie, a na koniec informacja, iż także we wtorek bolid nie będzie gotów do tego, aby pojawić się na torze Catalunya. I w tym wszystkim pozostaje wielki znak zapytania, czy to aby na pewno koniec? Wszystko wskazuje na to, że nie. A samo pojawienie się bolidu w Hiszpanii nie oznacza, że wszelkie problemy minęły jak ręką odjął.

Oliwy do ognia dolewa wpis na popularnym serwisie Reddit. Autor powołuje się w nim na osobę z fabryki w Grove, pracującą nad nowym bolidem. Wedle informacji wynika, że części zostały zatwierdzone zbyt późno, aby można było wyprodukować je w odpowiednim czasie i zdążyć na testy w Barcelonie. Chodzi prawdopodobnie o części związane z zawieszeniem lub nadwoziem. Problem dotyczy również systemu chłodzenia hamulców, a jak wiadomo chcąc naprawiać jedną rzecz, trzeba ingerować w kilka pozostałych.

Niejaki ”Dan Gurney” mówi również o tym, że atmosfera w fabryce nie jest najlepsza, a pracownicy są „zaganiani jak psy i traktowani jak g**no”. Na dodatek przepływ informacji nie należy do najlepszych, bowiem sami pracownicy tak naprawdę nie wiedzą kto rządzi w Williamsie i podejmuje ostateczne decyzje.

Jako, że informacje autora już niejednokrotnie potwierdzały się w rzeczywistości trudno wierzyć, aby tym razem było inaczej. Zwłaszcza biorąc pod uwagę zasięg tego wpisu, czyli zaakceptowanie go przez innych członków Reddita. Claire Williams w swoich wypowiedziach i oświadczeniach przekazuje bardzo lakoniczne informacje, nic nie gwarantujące, które pozwalają jej zostawić sobie furtkę na wypadek kolejnych problemów. To tylko sprawia, że tego typu informacje mają jeszcze większy wydźwięk.

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News