Prowadziła mikrosamochód. Była pewna, że nie musi posiadać prawa jazdy

Prowadziła mikrosamochód. Była pewna, że nie musi posiadać prawa jazdy

Microcar

Podaj dalej

Funkcjonariusze w Świeciu zatrzymali do kontroli kobietę, która prowadziła mikrosamochód. Okazało się, że nie posiadała ona żadnych uprawnień do tego, aby móc zasiadać za kierownicą tego typu pojazdu. Co więcej, była przekonana, że ich nie potrzebuje.

Samochody o wadze do 350 kilogramów, których konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h również są objęte przepisami. Polica o tym wciąż przypomina, gdyż nie jest to odosobniony przypadek.

Siedem rozbitych aut na prostej drodze w mieście przez gapiostwo

Zgodnie z ustawą tego typu samochody mogą prowadzić osoby posiadające prawo jazdy kategorii AM lub wyższe uprawnienia. Należy ukończyć zatem odpowiedni kurs i zdać egzamin w WORD lub wymienić kartę motorowerową wydaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Nie muszą natomiast posiadać żadnych uprawnień do kierowania motorowerem osoby, które ukończyły 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku. Z kolei osoby, które przed tą datą nie były pełnoletnie ich karty motorowerowe są ważne jedynie do czasu ukończenia 18 roku życia.

Okradał sklep. W tym czasie ukradli mu auto

30-latka będzie musiała zatem poświęcić czas na naukę, aby uzyskać odpowiednie uprawnienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News