Prowadził ciągnik rolniczy pod wpływem alkoholu. Na błotniku wiózł kolegę

Prowadził ciągnik rolniczy pod wpływem alkoholu. Na błotniku wiózł kolegę

phpThumb_generated_thumbnail

Podaj dalej

Policjanci z wrocławskiej komendy nie kryli zdziwienia, gdy zobaczyli ciągnik rolniczy, na którego błotniku podróżował pasażer. Traktor oczywiście był jednoosobowy. Ponadto jego kierowca był pod wpływem alkoholu.

Wakacje, to nie tylko okres wypoczynku, ale również żniw, a więc prac rolniczych, trwających często od samego rana, do późnej nocy. Podczas wzmożonej pracy na polu zdarza się, że dochodzi do wypadków, czy to z powodu chwilowej nieuwagi, czy też awarii technicznej, ale również – wypitego wcześniej alkoholu. Na szczęście w opisywanym przypadku nie doszło do tragedii, choć okoliczności do zaistnienia poważnego wypadku były sprzyjające.

Cała sytuacja miała miejsce w jednej z podwrocławskich miejscowości. Policjanci, którzy prowadzili tam patrol, zauważyli ciągnik, którym mimo że posiada jeden fotel przeznaczony tylko dla kierowcy, poruszało się dwóch mężczyzn. Pasażer siedział bowiem na nadkolu ciągnika, narażając tym samym swoje życie i zdrowie.

Jeleniogórscy policjanci w 3 dni zatrzymali 30 praw jazdy

Kiedy funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, okazało się, że kierujący nim 60-latek ma na sumieniu również przestępstwo. Mocny zapach alkoholu wydobywający się z ust mężczyzny zdradzał, jaki wynik może dać badanie policyjnym alkomatem. 60-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego miał blisko 1,2 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, a co za tym idzie, zostało zatrzymane również jego prawo jazdy.

Za swój czyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News