Projekt kalendarza World RX

Projekt kalendarza World RX

Podaj dalej

Władze Rallycrossowych Mistrzostw Świata zaprezentowały projekt kalendarza na przyszły rok, który musi zostać zatwierdzony przez Światową Radę Sportów Motorowych. Sezon 2017 ma składać się z dwunastu rund, w tym z jednej całkowicie nowej – w Kapsztadzie.

world_rx_italy__resize

Otwarcie ma nastąpić w pierwszy weekend kwietnia w Barcelonie. Później zespoły przeniosą się do portugalskiego Montalegre oraz na legendarny Hockenheimring, gdzie pierwszą rundę sezonu ma mieć również seria DTM. Imprezy w Wielkiej Brytanii, Belgii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie oraz Francji zostaną rozegrane w identycznym terminie, jak w tym roku. Łotewska impreza odbędzie się w połowie września, a więc dwa tygodnie wcześniej niż w tym sezonie. Następnie kierowcy rywalizować będą w niemieckim Esteringu, a zmagania zakończą się w listopadzie w stolicy RPA.

Seria Super1600 będzie obecna podczas sześciu weekendów (Portugalia, Belgia, Szwecja, Francja, Łotwa i Niemcy), podczas gdy konkurencyjna TouringCar pojedzie w Hiszpanii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Norwegii oraz Niemczech. Natomiast cykl RX2 będzie rozgrywany siedmiokrotnie – w Belgii, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwecji, Kanadzie, Francji i RPA.

Wstępny kalendarz na sezon 2017:

Runda Kraj Data
1. Hiszpania 1-2 kwietnia
2. Portugalia 22-23 kwietnia
3. Niemcy 4-6 maja
4. Belgia 13-14 maja
5. Wielka Brytania 27-28 maja
6. Norwegia 10-11 czerwca
7. Szwecja 1-2 lipca
8. Kanada 5-6 sierpnia
9. Francja 2-3 września
10. Łotwa 16-17 września
11. Niemcy 30 września -1 października
12. RPA 11-12 listopada

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News