Progi zwalniające w chińskim wydaniu. Kierowcy większych samochodów siwieją na sam ich widok

Progi zwalniające w chińskim wydaniu. Kierowcy większych samochodów siwieją na sam ich widok

Podaj dalej

Progi zwalniające, potocznie nazywane „leżącymi policjantami”, stosowane są, aby zmusić kierowców pojazdów do zmniejszenia prędkości. Chińczycy postanowili nieco zmodyfikować to rozwiązanie i stworzyli… no właśnie – nikt nie wie co to jest.

Konstrukcja progów zwalniających jest nieustannie rozwijana. Cel nakierowany jest przede wszystkim na ograniczanie niedogodności związanych z przejazdem przez próg pojazdów poruszających się po drodze z dozwoloną prędkością, oraz zminimalizowaniem niszczenia pasa drogi wokół progu. Mimo tego w Europie powoli odchodzi się już od takich rozwiązań a zamiast nich stosuje się zwężenia dróg lub szykany, które trzeba omijać.

Wyszła umyć samochód, a przejechała przez trzy podwórka. ”Porozwalałam płoty sąsiadom!”

Co jednak, jeśli progi zwalniające, fotoradary oraz inne rozwiązania nie działają na kierowców? Chińczycy proponują wąskie bramki, których działanie jest bardzo proste – jeśli zależy Ci na aucie, to zwolnisz.

Sposób wydaje się bardzo skuteczny, jednak problem pojawia się kiedy kierowca dysponuje autem większych gabarytów, co doskonale widać na poniższym nagraniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News