Prestiżowy start

Prestiżowy start

Podaj dalej

Filip Nivette i Kamil Heller w najbliższą sobotę 10 grudnia przystąpią do 54. Rajdu Barbórka, który jak co roku zakończy sezon zmagań na polskich odcinkach specjalnych. Dla zwycięzcy dwóch rund tegorocznych mistrzostw Polski będzie to 11. W karierze start w warszawskim klasyku.


zapowiedz_barborki_1

Rajd Barbórka stanowi szczególną datę w kalendarzu polskich rajdów, bowiem to właśnie ta impreza stała się tradycyjnym zakończeniem sezonu. Z tego powodu przyciąga uwagę wszystkich czołowych polskich kierowców i cieszy się ogromnym uznaniem kibiców. Nie inaczej jest w tym sezonie, a na liście zgłoszeń liczącej 88 załóg widnieją nazwiska Kajetana Kajetanowicza, Tomasza Kuchara, czy Aleksieja Łukjaniuka.

Na prawym fotelu Filipa Nivette tradycyjnie już zasiądzie doświadczony Kamil Heller, jednak mimo to w zespole nie zabraknie nowości i niespodzianek. Z okazji Rajdu Barbórki do ekipy dołączają Łukasz Kabaciński, pilotowany przez Joannę Madej oraz Szymon Ruta, u boku którego zasiądzie Sebastian Rozwadowski.

Właściwa rywalizacja na odcinkach specjalnych 54. Rajdu Barbórka rozpocznie się w sobotę, jednak Filip Nivette przystąpi do pracy już w czwartek podczas oficjalnych testów zespołu, które odbędą się na warszawskim Żeraniu. W piątek odbędzie się zapoznanie z trasą, badanie kontrolne, a także konferencja prasowa. Na sam koniec organizatorzy rajdu zaplanowali odcinek testowy, który wzorem poprzednich lat wytyczony został na Autodromie Bemowo.

Oficjalny start rajdu zaplanowano na sobotni poranek, a pierwszy odcinek specjalny Tor Służewiec (4,77 km) rozpocznie się punktualnie o godz. 8:00. Następnie zawodnicy udadzą się na zupełnie nowy oes Ptak Warsaw Expo. Licząca 6 kilometrów próba jest jednocześnie najdłuższą w harmonogramie rajdu. Po tym przejeździe zawodnicy wrócą na Autodrom Bemowo, gdzie przed godz. 10:00 otwarty zostanie park serwisowy, a kilkanaście minut później rozpocznie się trzeci odcinek specjalny. W harmonogramie organizatorzy przewidzieli jeszcze po jednym przejeździe odcinków Tor Służewiec, Ptak Warsaw Expo i Autodrom Bemowo.

zapowiedz_barborki_2

Po przejeździe ostatniego odcinka specjalnego Autodrom Bemowo zaplanowanego na godz. 13:35 opublikowana zostanie klasyfikacja końcowa rajdu, a już o godzinie 17:00 rozpoczną się pierwsze pokazowe przejazdy na kultowym odcinku Kryterium Karowa, który zawsze budzi największe zainteresowanie wśród kibiców. Właściwa rywalizacja na tej próbie dotyczyć będzie tylko 30 dopuszczonych załóg, które pojawią się na starcie w okolicach godziny 18:30.

Filip Nivette: – Podczas Rajdu Barbórki nasz zespół powiększa swój skład, do którego dołączą Łukasz Kabaciński i Szymon Ruta. Choć na ich samochodach znajdą się barwy innych sponsorów, to będą to trzy Skody Fabie R5 z tej samej stajni. W czwartek przeprowadzimy krótkie testy, rozgrzejemy kości i sprawdzimy, czy wszystko działa tak, jak powinno. Ciężko powiedzieć na tę chwilę o co możemy powalczyć, ponieważ po pierwsze wielką niewiadomą jest pogoda, a po drugie kilku zawodników poprowadzi prawdziwe potwory. My stawiamy jednak na dobrą zabawę i liczymy, że wy również miło spędzicie czas obserwując zmagania w 54. Rajdzie Barbórka. Do zobaczenia na oesach!

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News