Premiery Lexusa na Salonie Samochodowym w Paryżu

Premiery Lexusa na Salonie Samochodowym w Paryżu

lexus

Podaj dalej

Tegoroczny Salon Samochodowy w Paryżu rozpoczynający się 2 października będzie sceną światowej premiery nowego luksusowego, sportowego coupe Lexus RC, ale to nie wszystko.

Od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2014, RC odgrywał kluczową rolę w strategii Lexusa. Nowy RC ma łączyć jeszcze większy komfort z najnowszymi charakterystycznymi elementami designu Lexusa oraz większą dynamiką jazdy, czerpiąc inspirację z flagowego coupe LC.

Zamiast klasycznej konferencji prasowej na stoisku, historia nowego RC i wartości marki Lexus będą prezentowane za pomocą nowatorskiej koncepcji #SharpYetSmooth w pierwszym dniu prasowym w godzinach od 11:00 do 16:00 CET.

Drugą premierą Lexusa w Paryżu będzie prezentacja nowego LC Yellow Edition, czyli flagowego coupe marki. Nowy model wyróżnia się z zewnątrz nadwoziem w wyjątkowym, żywym kolorze Flare Yellow. W efekcie wielokrotnie nagradzana stylistyka LC robi jeszcze większe wrażenie. Nowy LC Yellow Edition odznacza się także znakomitymi osiągami i własnościami jezdnymi, wynikającymi z zastosowanej w nim najwyższej specyfikacji LC Sport+.

Kolejnym wydarzeniem, które Lexus przygotował na Salon Samochodowy w Paryżu, będzie europejska premiera nowej generacji luksusowego sedana ES. Ten samochód także zapowiada się niezwykle ciekawie. Ma być on połączeniem wyrafinowania i nowoczesności.

Na stoisku Lexusa będzie także prezentowany nowy kompaktowy crossover UX, na który po raz pierwszy będzie można składać zamówienia. UX stanie się drugim obok luksusowego hatchbacka CT modelem wejściowym marki Lexus, odgrywając ważną rolę w zwiększeniu rocznej sprzedaży w Europie do 100 tysięcy samochodów w roku 2020. Zastosowana w UX technologia hybrydowa cieszy się coraz większą popularnością w związku z odchodzeniem od silników Diesla w stronę napędów zelektryfikowanych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News