Premiera WRC 6

Premiera WRC 6

Podaj dalej

Wielkimi krokami zbliża się premiera kolejnej odsłony gry traktującej o Rajdowych Mistrzostwach Świata. WRC 6 w porównaniu do swojego poprzednika będzie cechowało się dłuższymi  oraz bardziej wyboistymi odcinkami specjalnymi. Za stworzenie produktu odpowiada po raz kolejny francuskie studio Kylotonn Games, natomiast dystrybucją w naszym kraju zajmuje się wydawnictwo Techland. Premiera zarówno światowa jak i polska odbędzie się 7 października.

W WRC 6 bierzemy udział w aktualnym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Produkcja oferuje wszystkie czternaście rund sezonu 2016, w tym powracający do kalendarza imprezy po raz pierwszy od 1999 roku Rajd Chin, który jak wiemy finalnie nie odbył się. Dzięki licencji FIA w grze znaleźli się wszyscy kierowcy, piloci i zespoły, biorące udział w WRC, a także najważniejsi zawodnicy, rywalizujący w WRC-2 oraz Junior WRC. W najwyższej klasie nie znajdziemy żadnego naszego duetu, ale drugiej kategorii znaleźli się Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak w Peugeocie 208 T16 oraz w juniorskiej Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur w Citroenie DS3 R3T Max.

wrc-6_resize

Mechanika nowej gry oferuje nam kilka zmian, które w większości zostały oparte o opinie graczy wypowiadających się o piątej części. Twórcy wzięli je sobie do serca, też z tego względu, że WRC jest ich pierwszą przygodą z rajdami samochodowymi. W porównaniu do krótkich i szerokich oesów z „piątki”, w nowej odsłonie cyklu poszczególne odcinki stały się wyraźnie dłuższe, a drogi węższe i bardziej wyboiste. W grze poprawiono też model jazdy oraz system uszkodzeń, aby jeszcze bardziej dostosować go do oczekiwań fanów WRC.

Szósta odsłona serii niesie ze sobą tradycyjnie szeroki wachlarz trybów zabawy, zaczynając od przystępnego samouczka, poprzez rozbudowany tryb kariery, aż po możliwość jazdy na pojedynczych odcinkach specjalnych. Nie zabrakło również opcji rywalizacji wieloosobowej, rozgrywanej za pośrednictwem Internetu lub przy jednej maszynie w trybie tzw. gorącego krzesła. W grze rozwinięto też wprowadzony tryb eSports WRC – będący nową formą rozgrywki wieloosobowej, połączonej z realnym kalendarzem mistrzostw. W tym trybie zabawy gracze z całego świata rywalizują ze sobą o osiągnięcie jak najlepszego czasu na poszczególnych oesach, każdego dnia mając do dyspozycji tylko i wyłącznie jedną próbę. Triumfatorzy poszczególnych weekendowych sesji zapraszani są przez twórców do półfinału, a następnie do ścisłego finału, gdzie walczą o tytuł eSportowego mistrza WRC.

WRC 6 będzie cieszyło posiadaczy komputerów PC oraz konsol ósmej generacji, czyli PlayStation4 i Xbox One.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News