Zwykły kierowca zapłaci nawet kilka tysięcy za ubezpieczenie samochodu. Polisa będzie skuteczniejsza niż policja

Zwykły kierowca zapłaci nawet kilka tysięcy za ubezpieczenie samochodu. Polisa będzie skuteczniejsza niż policja

dokument kierowca samochod

Podaj dalej

Już od 17 czerwca poznając cenę, jaką trzeba będzie zapłacić za ubezpieczenie samochodu będzie można złapać się za głowę. Jeżeli ktoś płacił wcześniej np. około 600-800 złotych, teraz może zapłacić nawet dobre kilka tysięcy. Wszystko zależy od tego, jak przez ostatnie miesiące spisywał się na drodze. Ta zmiana zrewolucjonizuje bezpieczeństwo na drodze.

Ubezpieczenie wzrośnie znacząco

ubezpieczenie samochód po burzy freepik jpg
fot. freepik

Długo mówiono o tym, jak bardzo może wzrosnąć ubezpieczenie samochodu, gdy wgląd do punktów karnych będą mieć firmy ubezpieczające. Dziś już wiadomo, że może to być dla wielu kierowców kwota zaporowa. Po prostu taka zostanie podana, aby kierowca nie decydował się na polisę w danej firmie. Czy gdzieś indziej znajdzie dużo tańszą? Niekoniecznie.

Oberwie ta grupa kierowców, która dokonywała w ostatnim czasie najpoważniejszych wykroczeń. I wcale nie będą to ci, którzy doprowadzili do kolizji czy wypadku. Będą to osoby stwarzające duże zagrożenie na drogach, a więc takie które balansują na granicy ryzyka. A takich kierowców firmy ubezpieczające nie będą chciały u siebie.

Mowa o tych, którzy jeżdżą z nadmierną prędkością, przejeżdżają na czerwonym świetle, wymuszają pierwszeństwo, czy wyprzedzają tam, gdzie nie wolno. Tego typu i podobne za które kierowca otrzymał mandat będą kluczowe dla wzrostu cen. Kto źle zaparkował czy zapomnił włączyć świateł mijania, nie musi martwic się, że jego ubezpieczenie samochodu wzrośnie.

ubezpieczenie samochodu polisa
fot. freepik

Ubezpieczalnie celują w piratów drogowych

Kto ma na swoim koncie dużą ilość punków karnych i niebawem musi zawrzeć nową polisę, ma się czego obawiać. Oferty jakie dostanie z firm mogą sprawić, że trzeba będzie sięgnąć naprawdę bardzo głęboko do kieszeni. Mało kto będzie chciał ubezpieczać kierowcę, który może przynieść potencjalne straty. Jeżeli to zrobi to za bardzo wysoką cenę.

Nic więc dziwnego, że mówi się, iż świadomość tego będzie budziła większe obawy, niż potencjalna kontrola policji. Dlatego też kierowcy będą musieli obawiać się jednego, aby przestrzegać się przed drugim. Tym samym przewiduje się, że już niebawem bezpieczeństwo na polskich drogach będzie rosło praktycznie z każdym miesiącem.

Drakońskie opłaty za ubezpieczenie OC
fot. freepik.com – izik_md

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News