Zobacz jak łatwo zmniejszyć realnie spalanie paliwa? Bez względu czy to diesel, czy benzyniak

Zobacz jak łatwo zmniejszyć realnie spalanie paliwa? Bez względu czy to diesel, czy benzyniak

Podaj dalej

Wszyscy szukamy każdego dnia oszczędności, a tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy, że mamy je na wyciągnięcie ręki. I to tam, gdzie zazwyczaj widzi się największe obciążenie dla domowego budżetu, a więc w samochodzie. A sporo złotówek można przyoszczędzić bez względu na to, czy posiadamy diesel, czy auto na benzynę. Trzeba tylko nieco ruszyć głową.

Diesel, benzyna i zmniejszenie spalania paliwa

diesel paliwo zuzycie

Metod w internecie można znaleźć wiele. Niektóre całkowicie nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, inne z kolei wymagają cudów. A można oszczędzać paliwo w dość prosty sposób, pokonując przy tym większą ilość kilometrów. Bo przecież właśnie o to chodzi w tym wszystkim.

Tak naprawdę wszystko powinniśmy zacząć od siebie, a mówiąc dokładniej od stylu naszego jazdy. To on bowiem z reguły jest największym winowajcą w tym wszystkim. Jeżeli mamy ciężką nogę, dużo gazujemy, jeździmy dynamicznie i sporo szarpiemy silnik w trakcie jazdy to bardzo źle. Spalanie na 100 km wzrośnie o kilka litrów, a więc na tak krótkim odcinku jesteśmy w stanie dołożyć nawet około 15 zł do biznesu.

Równe tempo, bez zbędnego używania hamulca, a jeżeli już zwalnianie to silnikiem to podstawa tego, aby zoptymalizować spalanie. Warto zasięgnąć wiedzy na ten temat, aby wyeliminować większość błędów jakie się popełnia. A uwierzcie – robi je większość kierowców.

diesel pedal gazu

Istotne jest pilnowanie kilku rzeczy

Warto w ramach oszczędności korzystać z wyższych biegów. Nie są one tylko po to, aby wbijać je w trasie, ale z powodzeniem można również w mieście. Trzeba również zwrócić to, na czym jeździmy, a dokładniej na ilu barach. Dobrze napompowane koła wręcz niosą samochód. Co za tym idzie, oszczędza się paliwo. Odpowiednie ciśnienie w kołach to podstawa.

Tak samo ważne jest to, aby nie obciążać samochodu w drodze. Jeżeli znajdują się w nim zbędne rzeczy, nie należy ich wozić ze sobą. Samochód to nie schowek, a każde dodatkowe kilogramy wpływają na zużycie paliwa w przeliczeniu na długość pokonywanej trasy.

kontrolka paliwo diesel

Oczywiście jest jeszcze klimatyzacja, która uwielbia każdy samochód, a my uwielbiamy ją. Warto nad jej regulacją czuwać ręcznie, a nie pozostawiać w trybie ”auto”. Jeżeli temperatura powietrza pozwala z niej nie korzystać, warto skorzystać z takiej możliwości.

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News