Zobacz, gdzie najtaniej zatankujesz diesel, benzynę i LPG na Wielkanoc. Tutaj sporo możesz zaoszczędzić

Zobacz, gdzie najtaniej zatankujesz diesel, benzynę i LPG na Wielkanoc. Tutaj sporo możesz zaoszczędzić

Podaj dalej

Duża część osób w tym roku planuje spędzić święta w gronie rodzinnym, a co za tym idzie zatankują samochód i wyruszą w drogę. Każdy zawsze patrzy na to, aby swoje paliwo wlać do baku w jak najkorzystniejszej cenie. Gdzie zatem diesel, benzyna i LPG wygląda cenowo najlepiej?

Gdzie na święta tani diesel, benzyna i LPG?

paliwo stacja tankowanie

Najbardziej zadowoleni z ceny za benzynę będą kierowcy w Wielkopolsce, gdzie statystycznie to właśnie tam tankuje się obecnie najtaniej 95 i 98. Z kolei jeżeli chodzi o diesel tutaj dominuje Śląsk i to tam posiadacze silnika wysokoprężnego oszczędzają pieniądze. W przypadku LPG to również Wielkopolska sprzedaje najtaniej autogaz, ale w tej samej cenie zatankujemy również woj. Lubuskim.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Różnice w porównaniu z innymi stacjami paliw w innych województwach są kilkugroszowe, ale przy całym baku można już mówić o złotówkach. Dane należy traktować jako statystyczne, bowiem jest to uśrednienie cen z kilkudziesięciu stacji paliw. Nie zmienia to właśnie faktu, że to tam najłatwiej taką znaleźć.

Patrząc na drugi biegun najdroższe ceny paliw są na Mazowszu i to w przypadku oleju napędowego, jak i benzyny. To już jednak staje się niejako normą, bo to właśnie tam najczęściej trzeba zapłacić za litr danego paliwa. Kierowcy bardzo często mają tam swoje upatrzone stacje, gdzie proponowane są konkurencyjne ceny.

benzyna paliwo on pb

Lepiej nie będzie

Wedle wszelkich prognoz nic nie wskazuje na to, że ceny paliw utrzymają się na dłuższy czas. Po świętach znów zaobserwujemy skoki w górę za diesel i benzynę. Posiadanie samochodu w porównaniu z ubiegłym rokiem i wcześniejszymi latami stanie się znacznie droższe.

To znów na pewno rozrusza rynek samochodów używanych z racji tego, że wiele osób będzie pozbywało się samochodów. Z kolei inna część osób będzie chciała wejść w posiadanie auta znacznie bardziej ekonomicznego.

paliwo cena tankowanie samochodu

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News