Znamy ceny paliw na lipiec. Rekordowy wzrost za benzynę, diesel i LPG

Znamy ceny paliw na lipiec. Rekordowy wzrost za benzynę, diesel i LPG

paliwo ceny paliw

Podaj dalej

To już nie są podwyżki ceny paliw, a bardzo duże podwyżki za diesel i benzynę, a i tym razem trafiło na LPG. Sytuacja dla kierowców staje się coraz mniej wesoła, a tak naprawdę odbije się to na nas wszystkich. Wzrosną bowiem ceny w sklepach za dostarczane produkty.

Ceny paliw coraz wyższe

diesel benzyna lpg ceny paliw
e-petrol.pl

Dla zobrazowanie sytuacji przedstawiliśmy na powyższym wykresie ostatnie trzy tygodnie. Dane pochodzą z e-petrol.pl, który na bieżąco monitoruje to co się dzieje z polskimi paliwami i na stacjach. A patrz na olej napędowy i benzynę nie wieje tutaj żadnym optymizmem.

Popularna 95-tka w zaledwie kilka dni jest o 10 groszy droższa! Wysoki wzrost odnotował również diesel, którego cena podskoczyła o 7 groszy. Taka sama wartość widnieje na LPG tyle, że tutaj nie mówimy o kwocie 5,28 zł za litr, a 2,27 zł.

Prognozy na kolejne miesiące są jeszcze gorsze

Patrząc co się dzieje na światowych rynkach ropy, ciężko wierzyć w to, że ceny paliw przestaną rosnąć. Ropa jest coraz droższa i wiadomo już, że na pewno w kolejnych miesiącach nie będziemy płacić taniej za benzynę i olej napędowy, a drożej.

Już coraz więcej ekspertów i analityków mówi o tym, że niepokojąco zbliżamy się do cen bliskich 6 złotych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News