Zmieniasz samochód? Wybierz ten silnik diesla. Przejedziesz na nim spokojnie 400 tys. km, a nawet i więcej

Zmieniasz samochód? Wybierz ten silnik diesla. Przejedziesz na nim spokojnie 400 tys. km, a nawet i więcej

Podaj dalej

Silnik diesla to jednostka dość specyficzna, która znacząco różni się od silnika benzynowego. Dużo mówi się o tym ile może maksymalnie przejechać, kiedy najlepiej zdecydować się na sprzedaż samochodu i ile może nas kosztować naprawa. Te informacje na pewno odstraszają, ale nie jeżeli chodzi o… 1.9 TDI czy 1.9 JTD.

Decydujesz się na silnik diesla? Pomyśl o tym

vw diesel tdi

Większość kierowców decydując się zakup samochodu dość pobieżnie podchodzi do tego, jaki silnik znajduje się w środku. Wbrew pozorom informacja ta jest jedną z ważniejszych, bowiem wiele może powiedzieć o samochodzie, jaki chcemy kupić. Niektóre jednostki są bardziej problematyczne, inne mniej. Czasem można zatem nadziać się na minę.

Nieprzypadkowo najlepsze opinie od lat mają takie motory jak 1.9 TDI czy 1.9 JTD. Ich zaletą jest to, że w ich przypadku wiek nie odgrywa praktycznie żadnej roli. Podobnie zresztą jak przebieg, który wydaje się tutaj sprawą drugorzędną. Do tego można taki silnik diesla naprawić tanim kosztem, a części zamiennych jest nieskończona ilość.

Kupując taką jednostkę nawet nie trzeba aż tak spoglądać na przebieg czy rocznik. Chcąc mieć tani w utrzymaniu i naprawie pojazd, warto decydować się na takie silniki. Tutaj jednak istotny jest cały stan auta, który powinien znajdować się w dobrej kondycji.

audi tdi silnik diesla

500 tys. kilometrów czy rdza?

Nieprzypadkowo mówi się, że w przypadku 1.9 TDI czy 1.9 JTD można przyjmować zakłady, czy prędzej auto pokryje rdza, czy silnik wytrzyma 500 tys. kilometrów. To świadczy tylko o tym, że jeżeli chcemy tani, stary, a solidny samochód, to warto rozważyć taką opcję.

Zwłaszcza w przypadku jeżeli mówi się o młodych kierowcach i ich pierwszym samochodzie. Choć nie tylko, bo tak naprawdę nieograniczone możliwości tych jednostek przypadną do gustu każdemu.

kupno samochodu diesel

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News