Zmieniasz samochód? Ten używany diesel i benzyniak cię nie zawiodą. Ich awaryjność jest najmniejsza

Zmieniasz samochód? Ten używany diesel i benzyniak cię nie zawiodą. Ich awaryjność jest najmniejsza

Podaj dalej

Czy można kupić pewny samochód? Okazuje się, że tak i można posłużyć się do tego bardzo prostą metodą. Wystarczy tylko wiedzieć, z którymi samochodami klienci wybierają się na serwis, a z którymi nie. Taka wiedza pozwala wybrać modele pozwalające gwarantować to, że nasz diesel czy benzyniak będzie znacznie mniej kosztowny niż inny pojazd.

Diesel i benzyniak, najlepsze wybory

kupno sprzedaz samochod

Jeżeli chodzi o używane samochody tutaj wiadomo, że ich największa ilość napływa zawsze od naszych sąsiadów. Dlatego tak ważne jest to, aby wiedzieć, które pojazdy tam zawodzą, a które nie. Dokładne analizy pod tym względem prowadzi tamtejsza ADAC i chętnie dzieli się informacjami.

Samochody dzielone są na odpowiednie segmenty, jeżeli chodzi o głównie o standard i klasę pojazdu. Zaczynając od klasy najbliżej polskim kierowcą, a więc B można sięgać po wiele ciekawych modeli. Są to:Audi A1, Citroen C3, Fiat Punto, Honda Jazz, Mazda CX-3, Mitsubishi SpaceStar, Peugeot 2008, Renault Captur, Suzuki Vitara i popularna Toyota Yaris.

Piętro wyżej są pojazdy, które dla wielu kierowców są łakomym kąskiem. Bez względu na to, czy jednostka napędowa to diesel, czy benzyniak. A mowa o: Audi A3, Audi Q3, BMW serii 1, BMW serii 2 (także Grand Coupe i Active Tourer), BMW X1, Mercedes Klasy A, Mercedes Klasy B, Mercedes CLA, Mercedes GLA, Mitsubishi ASX, Skoda Rapid i VW Beetle.

silnik diesla benzynowy

Wyżej już tylko markowe pojazdy

Jeżeli posiadamy grubszy portfel i chcemy jeździć czymś naprawdę ciekawy, tutaj głównie chwalone są Audi, BMW i Mercedes. Czyli tak naprawdę samochody cieszące się dużym uznaniem i jakością. Są to już nowsze modele, których niezawodność jest bardzo wysoka.

Jeżeli myślimy o tym, aby zmienić samochodów, warto wziąć te propozycje pod uwagę. Oczywiście każdy samochód jest inny i można zdarzyć się czarna owca w stadzie. Jednakże ryzyko znalezienia takiej jest znacznie mniejsze, jeżeli spojrzymy na inne pojazdy.

dobry diesel silnik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News