Złóż wniosek o zasiłek dla rodziny na kwotę 600 złotych. Kryterium dochodowe nie ma tutaj żadnego znaczenia

Złóż wniosek o zasiłek dla rodziny na kwotę 600 złotych. Kryterium dochodowe nie ma tutaj żadnego znaczenia

zasiłek rodzina 600

Podaj dalej

Mało kto słyszał i mało kto wie, że ma możliwość złożyć wniosek o zasiłek celowy. Propozycja oferowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej jest tym bardziej kusząca, że kwota nie jest mała. Wysokość kryterium dochodowego dla osoby samotnie gospodarującej to 776 złotych, a dla osoby w rodzinie – 600 złotych. Po pieniądze można również sięgnąć przekraczając zarobki!

Zasiłek dla wszystkich osób

zasilek pieniadze zus
fot. freepik

Trudna sytuacja finansowa Polaków sprawia, że bardzo często dana osoba czy rodzina znajduje się w sytuacji niemal do rozwiązania. Wówczas warto udać się do MOPS-u, bowiem tam można otrzymać tzw. zasiłek celowy. Otrzymane pieniądze można pokryć na zaspokojenie niezbędnych potrzeb. Mowa tu o zakupie żywności czy odzieży, na ogrzewanie i wielu innych.

Takie świadczenie może otrzymać każdy obywatel – zarówno osoba samotna, jak i rodzina. Kryterium dochodowe obowiązuje, ale też nie jest ono do końca wyznacznikiem tego, czy daną potrzebną sumę pieniędzy się uzyska czy nie. Jeżeli przekracza się próg zarobkowy dalej można otrzymać zasiłek, jednak już nieco na innych zasadach. Potrzeba musi być jednak uzasadniona i MOPS musi uznać ją za konieczną.

Warunek wówczas też jest taki, że daną kwotę trzeba zwrócić w połowie bądź całości. Wszystko jednak rozpatrywane jest indywidualnie. Można również otrzymać pieniądze ze względu na zdarzenia losowe, klęskę żywiołową lub ekologiczną. Tutaj również w grę wchodzą już wyższe pieniądze i wszystko rozpatrywane jest przez komisję, która ocenia zakres potrzeb.

rodzina pieniadze swiadczenie
for. freepik

Jak otrzymać świadczenie?

Aby otrzymać zasiłek celowy trzeba skierować się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który jest w każdej gminie. Tam już dana osoba czy rodzina zostanie pokierowana, co należy zrobić dalej, aby móc starać się o takie pieniądze. W trudnej sytuacji warto pamiętać, że taka pomoc na nas czeka. A zwłaszcza w obecnych czasach, kiedy inflacja mocno daje się nam wszystkim we znaki.

Trzeba pamiętać, że wysokość zasiłku celowego jest uzależniona od celu, na który jest przeznaczony oraz indywidualnych okoliczności osoby ubiegającej się o to świadczenie. Kwota 600 złotych jest tak naprawdę tą standardową/wyjściową. Jeżeli potrzeby są większe wówczas MOPS ma obowiązek dokładnie zbadać daną sytuację.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News