Zbadaj swój diesel lub silnik benzynowy sam! Kosztuje to około 50 zł, a urządzenie zostaje ci na lata

Zbadaj swój diesel lub silnik benzynowy sam! Kosztuje to około 50 zł, a urządzenie zostaje ci na lata

diesel silnik benzynowy

Podaj dalej

Diagnostyka komputerowa silnika kojarzy się z czymś skomplikowanym i drogim. W dodatku czymś, co trzeba zrobić na warsztacie i być pod tym względem wyszkolonym mechanikiem. Mało kto wie, że najprostszą diagnostykę można wykonywać samemu i to za grosze. Bez względu czy posiadamy silnik typu diesel bądź benzynowy.

Prosto zdiagnozuj diesel lub benzyniaka

Interfejs diagnostyczny to urządzenie, które pozwala skomunikować się z komputerem silnika. Jeżeli komuś wydawało się, że to skomplikowana i trudna procedura to był w ogromnym błędzie. Wystarczy je sparować z telefonem lub najlepiej z komputerem i wówczas możemy dowiedzieć się wiele o naszej jednostce napędowej.

Takie urządzenie łączy się z reguły za pomocą Bluetooth, a więc szybko i łatwo możemy sczytać informacje. Na dodatek w sieci jest wiele darmowych aplikacji do tego typu łączenia się z silnikiem typu diesel bądź benzynowym. Z kolei programy do kupienia dające więcej możliwości nie są wcale drogie. Te dobre kosztują już w okolicy 30 złotych.

A samo urządzenie to wcale nie większy koszt. Dobry interfejs diagnostyczny można nabyć już za około 50 złotych. Czyli tak naprawdę za niecałe 100 zł możemy mieć profesjonalne narzędzie do stałej kontroli silnika. Z kolei przy najtańszej wersji, to całkowity koszt około 20 złotych.

Co możemy zrobić?

Każdy kierowca samodzielnie dzięki takiemu urządzeniu ma dostęp do szeregu danych pozwalających na ocenę kondycji silnika oraz diagnozę występujących problemów. Najważniejsze, że można znaleźć błędy, które mogą, ale nie muszą stanowić poważnej usterki. Mowa chociażby o słynnym ”check engine”. Można ją wówczas skasować.

Biorąc pod uwagę, że diagnoza na warsztacie kosztuje 50-100 złotych, a w zasadzie robiona jest w ten sam sposób, zdecydowanie lepiej robić to samemu. Nie jest to naprawdę nic skomplikowanego, programu podpowiadają wiele, a w razie problemów które nie występują, można znaleźć informacje w internecie.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News