PILNE: Zatankowałeś diesel, benzynę lub LPG? Warto zrobić jeszcze jedną rzecz będąc na stacji paliw

PILNE: Zatankowałeś diesel, benzynę lub LPG? Warto zrobić jeszcze jedną rzecz będąc na stacji paliw

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Stacja paliw dla większości kierowców to miejsce, gdzie tankują diesel, benzynę lub LPG. Z reguły to właśnie z tego powodu odwiedzamy to miejsce i po chwili jedziemy dalej. Warto jednak zatrzymać się nieco chwilę dłużej, bowiem miejsce to, to nieuzupełnianie baku. Można także przyczynić się do tego, że kolejny raz przyjedziemy tu nieco później, oszczędzając paliwo.

Diesel, benzyna lub LPG, ale i coś jeszcze

ceny paliw diesel
fot. freepik

Pytając kierowców, kiedy ostatni raz uzupełniali powietrze w oponach, większość nie znałaby takiej odpowiedzi. Z reguły koła dopompowują ci kierowcy, którzy mają ewidentny problem z ogumieniem. Łatwiej im sięgnąć po pompkę, niż podjechać do wulkanizatora, aby zbadał problem. Chyba, że kłopot jest naprawdę poważny, to wtedy nie ma już wyjścia i taką wizytę trzeba odhaczyć.

Mało kto jednak, gdy zatankuje diesel, benzynę lub LPG, sam od siebie sprawdza stan powietrza w ogumieniu. A to niezwykle istotne pod wieloma względami. Oczywiście nie sposób zacząć od tego, że to kwestia bezpieczeństwa, co jest kluczowe dla każdego kierowcy. Ale dobrze napompowane koła, to także oszczędność paliwa, o czy mówi się od zawsze.

Źle napompowane koła sprawiają, że samochód paliw więcej paliwa. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie stanu ciśnienia, które powinno być odpowiednie z zaleceniami producenta samochodu. Tylko w takim przypadku możemy mieć pełną gwarancję, że jeździmy zarówno bezpieczenie, jak i bez dokładania dodatkowych środków finansowych.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Stacje paliw oferują dużo więcej

Oczywiście stacje paliw są od tego, aby przyciągać kierowców i stwarzać dla nich jak najwięcej udogodnień. Ma to być miejsce, które zaspokoi wszystkie pierwsze potrzeby kierowców. Mowa tutaj chociażby o odkurzeniu wnętrza pojazdu, czy jego umyciu. Jeżeli punkty jest mniejszy, to chociażby stojące wiadro z wodą i szczotką pozwoli przetrzeć szyby przed dalszą jazdą.

Kiedyś stacje kojarzyły się wyłącznie z miejscem, gdzie można zatankować diesel, benzynę lub LPG. Teraz są one zdecydowanie bardziej rozbudowane pod każdym względem. To taka spokojna przystań, gdzie każdy kierowca może nawet na chwilę odpocząć, kupić coś z rosnącego asortymentu czy dobrze zjeść. Najważniejsze jednak dla kierowców, aby ceny paliw nie raziły tak w oczy, jak rażą obecnie.

diesel ceny paliwa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News