Zarzuciło Renault jak parawanem w Mielnie. Jak ten kierowca to zrobił na prostej drodze?!

Zarzuciło Renault jak parawanem w Mielnie. Jak ten kierowca to zrobił na prostej drodze?!

renault wyprzedzanie predkosc

Podaj dalej

Takiego zachowania samochodu na drodze nikt nie mógł się spodziewać. Renault jadąc podobnie jak inne auta, nagle zaczęło poruszać się w niekontrolowany sposób. Rzuciło nim tak w bok, jakby zawiało w parawan na plaży. Kierowca był kompletnie zdezorientowany tym co się dzieje z jego autem. To na pewno jedno z najbardziej niepożądanych zachować pojazdu w trakcie podróży.

Renault zmiotło z drogi

Kierowca włączył się do ruchu, wjeżdżając na drogę szybkiego ruchu, gdzie były cztery pasy. Nie jechał szybko, bowiem poruszał się skrajnie prawym pasem. Inne pojazdy zresztą również jechały odpowiednim tempem, zgodnie z oznakowaniem na drodze. W pewnym momencie kierowca postanowił zjechać na lewy pas ruchu, aby ominąć wolniejszy samochód przed nim.

I wtedy to właśnie Renault zaczęło jechać w niekontrolowany sposób. Kierowca musiał najwidoczniej się zapatrzeć na coś innego niż droga, gdy auto przed nim zaczęło hamować. Wtedy to też przyśpieszył i gwałtownie skręcił kierownicą w lewo. Zamiast o jeden pas, w efekcie skręcił o dwa pasy, gdzie na szczęście zrobiła się wówczas wolna przestrzeń. Później wyrzuciło pojazd poza jezdnię.

Dużo szczęścia miał zarówno gapa w Reanult, jak i pozostali uczestnicy ruchu. Tak gwałtowny manewr mógł zakończyć się poważnym wypadkiem na drodze szybkiego ruchu. To też pokazuje z jaką ostrożnością trzeba jechać, a zwłaszcza – trzymać odpowiedni dystans od auta poprzedzającego.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News