Zapowiadają na ten tydzień braki paliwa na stacjach. W dodatku przy najwyższych cenach za diesel i benzynę od lat!

Zapowiadają na ten tydzień braki paliwa na stacjach. W dodatku przy najwyższych cenach za diesel i benzynę od lat!

paliwa diesel benzyna

Podaj dalej

Trudno sobie wyobrazić, że z dnia na dzień może zabraknąć rzeczy, która jest jedną z najważniejszych rzeczy na całym świecie. Takie są jednak fakty, że na ten tydzień zapowiadany jest brak paliwa na wielu stacjach paliw w Stanach Zjednoczonych. Jak zatem zatankować diesel, benzynę czy LPG skoro jej nie ma tam, gdzie powinna być? W dodatku paliw zabraknie w momencie, gdy ich ceny są najwyższe od siedmiu lat!

Diesel i benzyna najdroższa, ale i tak wykupywana

Media w Stanach Zjednoczonych już od kilku dni informują, że wybierając się w podróż nie wszystkie stacje będą posiadały paliwa. Wszystko przez to, iż w USA trwa długi weekend, związany z dzisiejszym dniem pamięci. Wedle szacunków w podróż w związku z tym świętem wyruszy blisko 40 milionów Amerykanów.

Kierowców nie odstrasza nawet fakt, że obecnie trzeba zapłacić za galon najwięcej od wielu lat. Kosztuje on ponad trzy dolary, a więc po przeliczeniu ponad 11 złotych. Warto tutaj podkreślić, że galon to prawie cztery litry paliwa. W Polsce trzeba zapłacić za to dwa razy więcej.

Niestety nie jeden kierowca wracający od swoich krewnych czy znajomych, będzie musiał przeżyć chwilę rozczarowania chcąc zatankować. Dlatego też w telewizji, radiach i w internecie można wyczytać apele, aby kierowcy dobrze zorientowali się, gdzie jest dostępny diesel czy benzyna. W innym przypadku mogą po prostu na długo utknąć.

W Polsce sytuacja opanowana

Osoby mieszkające w Polsce nie muszą mieć takich obaw przed zbliżającym się długim weekendem. Wiadomo, że u nas również niebawem rozpocznie się ogromny popyt na paliwo jako, że od środy wiele osób już ma wolne. Nas jedyne co może dotknąć to nieco wyższe ceny paliw.

Choć w prognozach nie było to przewidziane, to nie jest żadną tajemnicą, że w takich momentach stacje na diesel, benzynę czy LPG nakładają dodatkowe marże. Co za tym idzie, lepiej wówczas tankować znacznie wcześniej, niż na ostatnią chwilę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News