Zamykają się stacje paliw w Polsce. Ogromne kłopoty z tankowaniem paliwa z godziny na godzinę

Zamykają się stacje paliw w Polsce. Ogromne kłopoty z tankowaniem paliwa z godziny na godzinę

stacje paliw

Podaj dalej

Stacje paliw w Polsce mają ogromne problemy – i to wraz z każdą kolejną godziną. Kierowcy nie mogą zatankować, bowiem coraz więcej punktów jest zamkniętych i niewiadomo kiedy zostaną otwarte. Duża dezorientacja sprawia, że jeżdżą po mieście i szukają miejsca, gdzie mogą wlać paliwo.

Ogromny problem. Stacje paliw nie mogą sprzedawać paliwa

stacje paliw ceny diesel marża

Ogromne problemy wywołane sa warunkami pogodowymi i utrudnieniami związanymi z brakiem dostaw prądu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informował i wciąż informuje, że silne podmuchy mogą doprowadzić do wielu utrudnień. Mało kto jednak spodziewał się, że ucierpią na tym także stacje paliw oraz sami kierowcy.

Wichury zrywają linie energetyczne oraz niszą wiele innych rzeczy. To sprawia, że w wielu miastach w Polsce ludzie przeżywają naprawdę wielkie tragedie związane chociażby z utratą dachu nad głowa, czy stratami finansowymi. Utrudnienia z prądem sprawiają, że wiele firm musi chwilowo zamknąć swoje działalności, w tym właśnie stacje.

Przez Polskę wciąż przechodzi orkan Eunice, dlatego zgodnie z rozesłanymi alertami RCB jest prośba, aby w miarę możliwości pozostać w domu. Wiele osób chce jednak w weekend zatankować diesel, benzynę lub LPG, aby w poniedziałek od razu móc pojechać do pracy. Zamknięte stacje paliw jednak na to nie pozwalają.

stacje paliw ceny diesel marża

Problem może potrwać kilka godzin bądź dni

Służby na bieżąco starają się usuwać skutki wichur. Niestety w wielu miejscach zajmie to więcej czasu, a co za tym idzie trzeba uzbroić się w cierpliwość. Komu jej brakuje musi próbować sił w innych miastach, wybierając się w nieco dłuższą podróż. Warto na bieżąco śledzić lokalne informacje bądź telefonicznie próbować uzyskiwać informacje. Zarówno jeżeli chodzi o stacje paliw, jak i proces naprawa.

zamknięte stacje paliw paliwo diesel benzyna

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News