Zamiast na lodówkę zabrał go do ciągnika siodłowego. ITD podliczyło go jak za nowy sprzęt

Zamiast na lodówkę zabrał go do ciągnika siodłowego. ITD podliczyło go jak za nowy sprzęt

Podaj dalej

Funkcjonariusze ITD z lubuskiego oddziału na autostradzie A2 zatrzymali do kontroli transport należący do polskiego przewoźnika. Kierowca jechał z towarem do Niemiec, lecz jego podróż nie przebiegała ostatecznie w zbyt miłym nastroju. Okazało się, że naruszał w bardzo znaczący sposób przepisy, o czym musiała zostać poinformowana nawet policja.

Zapłaci ITD, a mogła być nowa lodówka dla żony

itd magnes kierowca

W momencie kiedy kierowca jechał jego tachograf notował odpoczynek, co świadczył na tym, że doszło do ingerencji w sprzęt. Szybko udało się odkryć, że powodem takiej sytuacji jest magnes, który zakłócał prawidłowe działanie tachografu. Mężczyzna za takie zachowanie otrzymał mandat w wysokości aż 2 tysięcy złotych.

Nie tylko jednak kierowca został pociągnięty do odpowiedzialności za takie zachowanie. Konsekwencje zostaną wyciągnięte również wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie. Zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych.

W związku z użyciem magnesu i tym samym wstrzymania pracy drogomierza pojazdu doszło do popełnienia przestępstwa. W związku z tym powiadomiona została policja, a za popełnienie tego czynu grozi teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

ITD transport ciagnik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News